Świętokrzyskie: Zakażona kolejna pielęgniarka

/ pixabay.com/geralt

  

Kolejna pielęgniarka z oddziału neurologicznego Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie) została zarażona koronawirusem – poinformował dyr. placówki Leszek Lepiarz. Łącznie zarażonych zostało 7 osób: 5 pacjentów, z których jeden zmarł w środę przed południem, oraz 2 pielęgniarki.

„Otrzymaliśmy wyniki badań ostatnich 15 próbek. W przypadku jednej pielęgniarki ten wynik jest pozytywny” – poinformował dyr. szpitala. 

Łącznie placówka wysłała do laboratorium w Kielcach próbki pobrane od 65 osób: 48 pracowników oddziału neurologicznego i 17 pacjentów. W przypadku siedmiu osób, pięcioro pacjentów i dwóch pielęgniarek, wynik był pozytywny. Jeden z pacjentów, 80-letni mężczyzna zmarł w środę przed południem. Mieszkaniec powiatu starachowickiego miał choroby współistniejące. 

Szpital we wtorek otrzymał informację, że pielęgniarka pracująca w placówce i w szpitalu w Grójcu (Mazowieckie) została zarażona koronawirusem. Ostatni raz pełniła dyżur w skarżyskim szpitalu na oddziale neurologicznym w dniach 16-17 marca.

Wszyscy pacjenci łącznie z personelem, który we wtorek rano rozpoczął pracę, zostali zamknięci na oddziale i nie mogli go opuszczać. Pobrano od nich próbki do badań, podobnie jak i od personelu oddziału neurologicznego, który pracował wraz z pielęgniarką zarażoną koronawirusem, podczas jej ostatniego dyżuru.

Dyr. szpitala zarządził ewakuację wszystkich pacjentów do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Starachowicach. Personel z oddziału neurologicznego szpitala będzie musiał przejść kwarantannę. 

„Personel sam będzie decydował gdzie chce przejść kwarantannę. Może to zrobić w domu. Jeśli nie, to mam budynek, w którym wcześniej był oddział chorób zakaźnych. Tam mam możliwość zorganizowania kwarantanny dla naszego personelu” – wyjaśnił dyr. skarżyskiego szpitala.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Koronawirus w Turcji. Już 725 ofiar śmiertelnych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W ciągu ostatniej doby w Turcji zmarło 76 osób zakażonych koronawirusem; łącznie zanotowano 725 ofiar śmiertelnych - ogłosił minister zdrowia Fahrettin Koca. Potwierdzono też 3892 nowe przypadki zakażenia. Przez ostatnie 24 godziny przeprowadzono w Turcji 20023 testów na obecność koronawirusa.

Z piątku na sobotrę weszły w Turcji w życie kolejne restrykcje, mające spowolnić szerzenie się koronawirusa. W 31 miastach zaczął obowiązywać zakaz wjazdu do nich i wyjazdu z nich wszelkich pojazdów z wyjątkiem tych, które transportują niezbędne towary. Na osoby w wieku poniżej 20 lat została rozciągnięta godzina policyjna, a w miejscach publicznych i w sklepach spożywczych należy zakładać maski.

W marcu władze Turcji nakazały obywatelom w wieku powyżej 65 lat oraz osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, by nie opuszczały swych domów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts