Dwie osoby spośród zmarłych były hospitalizowane. Wszystkie ofiary były w podeszłym wieku i miały choroby przewlekłe. Minister zdrowia Adam Vojtiech podał, że około 20 chorych jest w poważnym stanie.

Podległy mu resort poinformował w środę o zakazie gromadzenia się powyżej dwóch osób. Wyjątkiem są członkowie rodziny oraz osoby mieszkające razem. Zarządzenie nie dotyczy pogrzebów. Ministerstwo zaleca, by w miarę możliwości zachowywać odległość dwóch metrów. Zakaz został uchwalony przez rząd w poniedziałek, ale opublikowany został w środę.

Minister spraw wewnętrznych Jan Hamaczek powiedział w telewizji publicznej, że policjanci będą kontrolować dotrzymywanie zakazu – „będą przekonywać, a jak to nie pomoże, będą karać mandatami”. Szef MSW przypomniał, że od czwartku obywatele Czech pracujący w Niemczech lub Austrii nie będą mogli codziennie przekraczać granicy i wracać do domów. W Austrii lub Niemczech muszą spędzić minimum 21 dni, a po powrocie spędzić dwa tygodnie w kwarantannie.

Władze przygranicznych rejonów zadeklarowały pomoc w znalezieniu kwater dla pracowników. Z zakazu na wniosek rządów Niemiec i Austrii wyłączeni są przedstawiciele służby zdrowia. Zarządzenie nie dotyczy pracujących w Polsce i na Słowacji.