Nowi zakażeni w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej. Pozytywne wyniki testu u pacjenta i pielęgniarki

/ pixabay.com/geralt

  

Pielęgniarka i pacjent oddziału neurologicznego szpitala powiatowego w Skarżysku-Kamiennej są zarażeni koronawirusem – powiedział PAP dyrektor szpitala Leszek Lepiarz. Wcześniej informował o czterech zarażonych pacjentach, z których jeden zmarł w środę przed południem.

- Otrzymaliśmy już wyniki badań 50 osób. Wcześniej badanie próbek dało pozytywny wynik u czterech pacjentów. Niestety jeden z nich zmarł w środę przed południem. Teraz otrzymaliśmy kolejne wyniki. Kolejne dwie osoby, pacjent i pielęgniarka też miały wynik pozytywny

 – powiedział dyrektor Lepiarz.

Szpital we wtorek otrzymał informację, że pracująca w placówce i w szpitalu w Grójcu (Mazowieckie) została zarażona koronawirusem. Ostatni raz pełniła dyżur w skarżyskim szpitalu na oddziale neurologicznym w dniach 16-17 marca.

Wszyscy pacjenci łącznie z personelem, który we wtorek rano rozpoczął pracę, zostali zamknięci na oddziale i nie mogli go opuszczać. Pobrano od nich próbki do badań, które zostały przewiezione do laboratorium w Kielcach. Próbki pobrano także od personelu oddziału neurologicznego, który pracował wraz z pielęgniarką zarażoną koronawirusem, podczas jej ostatniego dyżuru.

W sumie pobrano 65 wymazów - od 48 pracowników szpitala i 17 pacjentów. Placówka czeka jeszcze na wyniki badan ostatnich 15 próbek.

Dyr. szpitala zarządził ewakuację wszystkich pacjentów do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Starachowicach. „Najpierw są tam przewożeni pacjenci, u których stwierdzono koronawirusa, a później pozostali pacjenci” – podkreślił Lepiarz.

Personel z oddziału neurologicznego szpitala będzie musiał przejść kwarantannę.

- Personel sam będzie decydował gdzie chce przejść kwarantannę. Może to zrobić w domu. Jeśli nie, to mam budynek, w którym wcześniej był oddział chorób zakaźnych. Tam mam możliwość zorganizowania kwarantanny dla naszego personelu

 – wyjaśnił dyrektor skarżyskiego szpitala. Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Włochy osiągnęły szczyt zakażeń. Specjaliści: „Powinniśmy teraz zacząć schodzić”

/ geralt CC0

  

We Włoszech nastąpił szczyt zakażeń koronawirusem - ogłosił we wtorek szef Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro. Stan ten został osiągnięty ponad miesiąc po wybuchu epidemii w kraju.

- Doszliśmy do szczytu, ale ten szczyt to nie punkt, ale płaskowyż, z którego powinniśmy teraz zacząć schodzić - stwierdził Brusaferro na konferencji prasowej w Rzymie.

[polecam:https://niezalezna.pl/319692-na-taki-powiew-optymizmu-wlosi-czekali-od-tygodni-spada-liczba-przypadkow-zakazen]

Zastrzegł następnie, że potrzebna jest ostrożność w ocenie sytuacji. 

- Od poziomu płaskowyżu epidemia może zostać wznowiona, jeśli przestaniemy respektować kroki na rzecz zahamowania wirusa i zasady trwającej izolacji

- dodał szef Instytutu.

Dotychczasowy, zaprezentowany w poniedziałek oficjalny bilans koronawirusa we Włoszech to 101 tysięcy potwierdzonych przypadków i ponad 11 tysięcy zgonów.

[polecam:https://niezalezna.pl/320010-wlochy-nie-zyje-juz-66-lekarzy]

Od trzech tygodni obowiązują surowe przepisy zabraniające wychodzenia z domu bez uzasadnionej potrzeby. Według nieoficjalnych informacji podawanych przez prasę to zamknięcie kraju i wielu obszarów działalności w nim potrwa do końca kwietnia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts