Nowi zakażeni w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej. Pozytywne wyniki testu u pacjenta i pielęgniarki

/ pixabay.com/geralt

  

Pielęgniarka i pacjent oddziału neurologicznego szpitala powiatowego w Skarżysku-Kamiennej są zarażeni koronawirusem – powiedział PAP dyrektor szpitala Leszek Lepiarz. Wcześniej informował o czterech zarażonych pacjentach, z których jeden zmarł w środę przed południem.

- Otrzymaliśmy już wyniki badań 50 osób. Wcześniej badanie próbek dało pozytywny wynik u czterech pacjentów. Niestety jeden z nich zmarł w środę przed południem. Teraz otrzymaliśmy kolejne wyniki. Kolejne dwie osoby, pacjent i pielęgniarka też miały wynik pozytywny

 – powiedział dyrektor Lepiarz.

Szpital we wtorek otrzymał informację, że pracująca w placówce i w szpitalu w Grójcu (Mazowieckie) została zarażona koronawirusem. Ostatni raz pełniła dyżur w skarżyskim szpitalu na oddziale neurologicznym w dniach 16-17 marca.

Wszyscy pacjenci łącznie z personelem, który we wtorek rano rozpoczął pracę, zostali zamknięci na oddziale i nie mogli go opuszczać. Pobrano od nich próbki do badań, które zostały przewiezione do laboratorium w Kielcach. Próbki pobrano także od personelu oddziału neurologicznego, który pracował wraz z pielęgniarką zarażoną koronawirusem, podczas jej ostatniego dyżuru.

W sumie pobrano 65 wymazów - od 48 pracowników szpitala i 17 pacjentów. Placówka czeka jeszcze na wyniki badan ostatnich 15 próbek.

Dyr. szpitala zarządził ewakuację wszystkich pacjentów do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Starachowicach. „Najpierw są tam przewożeni pacjenci, u których stwierdzono koronawirusa, a później pozostali pacjenci” – podkreślił Lepiarz.

Personel z oddziału neurologicznego szpitala będzie musiał przejść kwarantannę.

- Personel sam będzie decydował gdzie chce przejść kwarantannę. Może to zrobić w domu. Jeśli nie, to mam budynek, w którym wcześniej był oddział chorób zakaźnych. Tam mam możliwość zorganizowania kwarantanny dla naszego personelu

 – wyjaśnił dyrektor skarżyskiego szpitala. Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Koronawirus w USA. W Nowym Jorku chorują najczęściej mężczyźni

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W stanie Nowy Jork przeważającą liczbę przypadków śmiertelnych w rezultacie powikłań na koronawirusa odnotowano wśród mężczyzn – twierdzi miejscowy departament zdrowia. Najbardziej narażone były na zgon osoby cierpiące na nadciśnienie i cukrzycę.

Dziś gubernator Andrew Cuomo powiadomił, że w stanie Nowy Jork odnotowano w ciągu ostatniej doby 731 nowych zgonów. Jest to dotąd największa liczba przypadków w ciągu 24 godzin.

Jak wynika z danych, które ogłosił w poniedziałek późnym wieczorem departament zdrowia stanu Nowy Jork, w rezultacie powikłań spowodowanych przez Covid-19 umierali w większości mężczyźni – 61 proc. Z ponad 4700 zgonów przypisywanych koronawirusowi 86 proc. odnotowano u osób z chorobami podstawowymi, takimi jak nadciśnienie i cukrzyca.

Statystyki ilustrują jak szybko rozprzestrzeniający się wirus dotykał mieszkańców Nowego Jorku i uczynił ten stan epicentrum Covid-19 w całych Stanach Zjednoczonych. Z 4758 zgonów w Nowym Jorku, zarejestrowanych od 14 marca, 61 proc. stanowili mężczyźni, a 39 proc. kobiety - poinformował departament zdrowia. 63 proc. ofiar śmiertelnych to osoby wieku 70 lat i starsze. Zaledwie siedem proc. zmarłych w wyniku wirusa było w wieku 49 lat lub ludzie młodsi.

Opublikowane wczoraj dane wskazują także, że 4089 osób, które zmarły, cierpiały na co najmniej jedną przewlekłą chorobę. Wiodącą chorobą podstawową było nadciśnienie tętnicze. Jego pokłosiem stało się 55 proc. zgonów. Kolejną niebezpieczną chorobą, która obniżała odporność na SARS-Cov-2 okazała się cukrzyca. Z tego powodu zmarło 1755 pacjentów chorych na koronawirusa, czyli około 37 proc.

Pośród innych najczęstszych schorzeń, na które cierpiały osoby zmarłe z powodu Covid-19, znalazły się hiperlipidemia, choroba wieńcowa, choroby nerek oraz demencja. Objęły one łącznie blisko 16 proc. ofiar koronawirusa.

W amerykańskich mediach pojawiają się ostrzeżenia, że podawana oficjalnie liczba ofiar Covid-19 nie w pełni odpowiada rzeczywistości. Nie odzwierciedla na ogół zgonów ludzi, którzy zmarli w domu i najczęściej nie byli poddani testom na SARS-Cov-2.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts