Fałszywe alarmy w szpitalach

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Kaliscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Krotoszyna zatrzymali 37-letniego mężczyznę, podejrzewanego o serię alarmów bombowych w środę na terenie wielkopolskich szpitali w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. oraz w Miliczu w woj. dolnośląskim – poinformowała rzecznik prasowy kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

- W tej chwili policjanci zabezpieczają materiał dowodowy w tej sprawie. Dalsze czynności z zatrzymanym będą wykonywane w czwartek pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu – powiedziała rzecznik prasowy policji w Kaliszu.

Policjanci z Kalisza i Krotoszyna zatrzymali wieczorem mężczyznę, który w środę w godzinach południowych wywołał fałszywe alarmy bombowe w trzech placówkach medycznych w regionie. Chodzi o dwa wielkopolskie szpitale w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. oraz w Miliczu w woj. dolnośląskim

Mężczyzna zadzwonił do szpitali i poinformował, że do eksplozji dojdzie o godzinie 14.

Szpitale zaalarmowały policję, która przeszukała placówki medyczne z psami tropiącymi. Ładunków nie znaleziono.

Wieczorem Jaworska-Wojnicz przekazała, że podejrzewany sprawca fałszywych alarmów został zatrzymany.

- To 37-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Czynności procesowe z jego udziałem odbędą się jutro i wtedy zapadnie ewentualna decyzja co do środków zapobiegawczych

– powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Kaliski szpital otrzymał informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w sytuacji, kiedy reorganizowano pracę jednego z oddziałów, na którym – jak się okazało - przebywał pacjent zarażony koronawirusem.

- W stanie epidemii, w sytuacji, gdy w szpitalu odbywa się kwarantanna jednego z oddziałów, to dodatkowe narażanie zdrowia i życia pacjentów, personelu medycznego a także policjantów – taki komentarz zamieszczono na portalu społecznościowym kaliskiego szpitala.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Stan Johnsona stabilny. Premier Wlk. Brytanii pozostaje na intensywnej terapii

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Stan brytyjskiego premiera Borisa Johnsona jest stabilny i pozostaje on na oddziale intensywnej terapii w celu dokładnego monitorowania jego zdrowia - poinformował wieczorem jego rzecznik. Dodał, że premier jest w dobrym nastroju.

Wcześniej na temat stanu zdrowia Johnsona wypowiedział się zastępujący go minister spraw zagranicznych Dominic Raab, ale podczas popołudniowej konferencji prasowej w zasadzie powtórzył on poprzedni komunikat, czyli że Johnsonowi w poniedziałek podano tlen, ale nie był i nie jest podłączony do respiratora, oddycha bez wspomagania i nie ma zapalenia płuc.

Raab wyraził przekonanie, że Johnson szybko powróci do zdrowia.

Tak jak w przypadku wielu osób w kraju, które znają kogoś z pracy, kto zachorował na koronawirusa, jest to dla nas wszystkich szok. On nie jest tylko premierem. Dla nas wszystkich w gabinecie, on jest nie tylko naszym szefem. Jest też kolegą i jest naszym przyjacielem. Więc wszystkie nasze myśli i modlitwy są z premierem w tym czasie, z Carrie (narzeczoną Johnsona) i całą jego rodziną. I jestem przekonany, że uda mu się przetrwać, bo jeśli jest jedna rzecz, którą wiem o tym premierze, jest nią to, że jest on wojownikiem i wróci w krótkim czasie przeprowadzić nas przez ten kryzys.
- powiedział Raab.

Według źródła rządowego, na które powołuje się Reuters, nie należy się przed środą spodziewać nowych informacji o stanie zdrowia Johnsona.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts