Kolejne zakażenia koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Łącznie już 1051 przypadków

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/OrnaW

  

Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o 20 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Łącznie w Polsce odnotowano już 1051 zakażonych.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego.

Na chwilę obecną ministerstwo potwierdziło 14. śmiertelnych przypadków COVID-19 w Polsce. Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Hiszpania: przybywa szybkich pogrzebów

zdjęcie ilustracyjne / geralt CC0

  

Z powodu epidemii koronawirusa w Hiszpanii przybywa pogrzebów odbywających się w zaledwie 15 minut. Coraz większa liczba pochówków sprawia, że w trakcie ekspresowej uroczystości trumna trafia do grobu bezpośrednio z auta zakładu pogrzebowego.

Szybkie pogrzeby stały się powszechne na cmentarzach wspólnoty autonomicznej Madrytu, regionu najbardziej doświadczonego epidemią. Do wtorkowego popołudnia zmarło tam już 5371 osób.

Jednym z miejsc, w których ekspresowe pogrzeby stały się w ostatnich dniach częste, jest największa nekropolia kraju, usytuowany w hiszpańskiej stolicy cmentarz Almudena.

Jak odnotowuje dziennik „El Mundo”, w ciągu zaledwie 15-minutowej ceremonii ksiądz odprawia nabożeństwo żałobne, święci trumnę, po czym ta kierowana jest bezpośrednio do grobu.

Szybkie pogrzeby uzasadniane są też zasadami bezpieczeństwa dotyczącymi epidemii koronawirusa. W ostatnich dniach z tego właśnie względu udział osób uczestniczących w pogrzebie ograniczono do zaledwie trzech.

W poniedziałek władze Barcelony ogłosiły, że w związku z dużą liczbą zamówień na kremację w miejskich zakładach pogrzebowych na cmentarzach stolicy Katalonii organizowane będą tymczasowe pochówki zmarłych. Maksymalnie w ciągu najbliższych dwóch lat będzie możliwa ekshumacja w celu kremacji i ostatecznego pogrzebu.

Hiszpania jest drugim w Europie, po Włoszech, krajem o największej liczbie zgonów w wyniku Covid-19. Do wtorkowego popołudnia zmarło tam 13,8 tys. osób zakażonych koronawirusem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts