COVID-19: 2 ofiary śmiertelne w Moskwie

/ pixabay.com/enriquelopezgarre

  

W Moskwie zmarły dwie osoby, u których wykryto zakażenie koronawirusem: były to osoby w wieku 88 i 73 lat, u których potwierdzono zapalenie płuc i które cierpiały także na inne schorzenia - poinformował w środę sztab powołany w stolicy Rosji do walki z koronawirusem.

W komunikacie sztab nie podał przyczyny zgonu tych dwóch osób. Podkreślił zarazem, że osoby starsze i cierpiące na choroby przewlekłe powinny "bezwzględnie przestrzegać wymogu izolacji".

O tym, że dwie leczone w Moskwie osoby są w stanie ciężkim, mówił we wtorek mer miasta Siergiej Sobianin.

Wcześniej informowano o śmierci innej pacjentki w Moskwie, u której potwierdzono koronawirusa. Później jednak władze szpitala podały, że przyczyną jej zgonu był zator.

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Rosji wzrosła w środę aż o 163, do 658. Najwięcej zakażeń jest w stolicy - ich liczba od początku pandemii przekroczyła 400, przy czym kilkanaście osób wyzdrowiało i zostało wypisanych ze szpitali.

W czwartek, 26 marca wchodzi w życie decyzja władz Moskwy, które nakazały osobom w wieku powyżej 65 lat, by nie wychodziły z domów.

Stolica Rosji stopniowo wprowadza kolejne ograniczenia. Urzędy dzielnicowe będą przyjmować petentów tylko po wcześniejszym umówieniu się, gabinety stomatologiczne mają leczyć wyłącznie pacjentów z dolegliwościami bólowymi. Zamknięta jest już większość placówek kulturalnych.

Od przyszłego tygodnia nie będą działać w Moskwie kawiarnie, restauracje i parki - zapowiedział Sobianin wieczorem w telewizji lokalnej. Jest to związane z poleceniem prezydenta Władimira Putina, by przyszły tydzień w Rosji był wolny od pracy.

"Wielu ludzi zechce w te dni przyjechać do Moskwy, by się rozerwać. Zwiększy się liczba turystów z najbliższych regionów i miast" - wskazał Sobianin. Ostrzegł tych potencjalnych turystów, że "w Moskwie nie będzie co robić" i lepiej, aby pozostali w domu.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Premier Morawiecki do Borisa Johnsona: „Szybkiego powrotu do zdrowia, Przyjacielu”

/ Fot. Krystian Maj / KPRM

  

„W tym trudnym czasie jestem myślami i modlitwą ze wszystkimi Brytyjczykami, a szczególnie z Borisem Johnsonem i jego najbliższymi” - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu życzył premierowi Wielkiej Brytanii szybkiego powrotu do zdrowia.

W poniedziałek wieczorem 55-letni Boris Johnson trafił na oddział intensywnej terapii. Mniej więcej 24 godziny wcześniej poinformowano, że premier udał się do szpitala na - jak wówczas zapewniano - rutynowe badania związane z tym, że gorączka i kaszel, będące objawami koronawirusa, mimo 10 dni od wykrycia zakażenia nie ustępują.

We wtorek wczesnym popołudniem rzecznik premiera poinformował, że Johnson jest w dobrym nastroju, nie jest podłączony do respiratora i nie wymaga wspomagania, żeby oddychać.

„W tym trudnym czasie jestem myślami i modlitwą ze wszystkimi Brytyjczykami, a szczególnie z Borisem Johnsonem i jego najbliższymi. Szybkiego powrotu do zdrowia, Przyjacielu”.
- napisał premier Morawiecki na Twitterze

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts