Koronawirus na oddziale neurologii w centrum medycznym w Łodzi. Jest decyzja o izolacji

/ pixabay.com/geralt

  

Zapadła decyzja o odizolowaniu oddziału neurologicznego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi - poinformowała dziś wieczorem dyrekcja placówki. Wprowadzenie reżimu sanitarnego związane jest z wykryciem koronawirusa u osoby przebywającej na oddziale.

Wiadomość od dyrekcji Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi przekazała PAP w środę wieczorem rzeczniczka marszałka woj. łódzkiego Magdalena Kamińska.

"20 marca na oddziale neurologicznym przebywała osoba, u której zdiagnozowano wirusa COVID-19. W związku z tym, po konsultacji z Powiatową Inspekcją Sanitarną, podjęto decyzję, że personel medyczny neurologii pozostanie wraz z pacjentami na terenie oddziału do soboty. W tym czasie przeprowadzone zostaną testy na obecność koronawirusa" - wyjaśnił w swoim oświadczeniu dyrektor Centrum dr Waldemar Kowalczyk.

Obecnie na oddziale neurologicznym Centrum przebywa 39 pacjentów oraz 15 osób personelu medycznego. Pozostałe oddziały szpitala będą pracować bez zmian.Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Stan Johnsona stabilny. Premier Wlk. Brytanii pozostaje na intensywnej terapii

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Stan brytyjskiego premiera Borisa Johnsona jest stabilny i pozostaje on na oddziale intensywnej terapii w celu dokładnego monitorowania jego zdrowia - poinformował wieczorem jego rzecznik. Dodał, że premier jest w dobrym nastroju.

Wcześniej na temat stanu zdrowia Johnsona wypowiedział się zastępujący go minister spraw zagranicznych Dominic Raab, ale podczas popołudniowej konferencji prasowej w zasadzie powtórzył on poprzedni komunikat, czyli że Johnsonowi w poniedziałek podano tlen, ale nie był i nie jest podłączony do respiratora, oddycha bez wspomagania i nie ma zapalenia płuc.

Raab wyraził przekonanie, że Johnson szybko powróci do zdrowia.

Tak jak w przypadku wielu osób w kraju, które znają kogoś z pracy, kto zachorował na koronawirusa, jest to dla nas wszystkich szok. On nie jest tylko premierem. Dla nas wszystkich w gabinecie, on jest nie tylko naszym szefem. Jest też kolegą i jest naszym przyjacielem. Więc wszystkie nasze myśli i modlitwy są z premierem w tym czasie, z Carrie (narzeczoną Johnsona) i całą jego rodziną. I jestem przekonany, że uda mu się przetrwać, bo jeśli jest jedna rzecz, którą wiem o tym premierze, jest nią to, że jest on wojownikiem i wróci w krótkim czasie przeprowadzić nas przez ten kryzys.
- powiedział Raab.

Według źródła rządowego, na które powołuje się Reuters, nie należy się przed środą spodziewać nowych informacji o stanie zdrowia Johnsona.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts