Nie kręćmy filmów, gdy szaleje zaraza

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/mohamed_hassan

  

W związku z informacjami o rozpoczęciu zdjęć do filmów Patryka Vegi i Konrada Niewolskiego, Gildia Reżyserów Polskich rekomenduje natychmiastowe przerwanie prac, które wymagają osobistych kontaktów członków ekip filmowych - napisał zarząd Gildii w oświadczeniu.

Gildia Reżyserów Polskich, czyli związek zawodowy zrzeszający większość reżyserów filmów fabularnych pracujących w Polsce, wyraziła solidarność z wszystkimi grupami zawodowymi i społecznościami, które "zostały dotknięte przez niedogodności obecnego kryzysu epidemicznego". "Zbiorowy wysiłek, którego fundamentem jest ograniczenie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich do momentu, aż krzywa zakażeń w Polsce zacznie znacząco spadać – może nam pomóc przejść przez obecny kryzys i zminimalizować jego negatywne skutki" - podkreślono w oświadczeniu. Przedstawiciele środowiska filmowego odnieśli się do pojawiających się w mediach informacji o rozpoczęciu zdjęć do filmów Patryka Vegi i Konrada Niewolskiego, rekomendując "natychmiastowe przerwanie prac, które wymagają osobistych kontaktów członków ekip filmowych".

"Nie narażajmy naszych koleżanek i kolegów oraz służb medycznych. Z uwagi na pandemię koronawirusa polecamy telekonferencje i zawieszenie prac na planach filmowych"

- napisali.

Gildia poinformowała także, że Patryk Vega i Konrad Niewolski nie są jej członkami.

W imieniu Gildii pod oświadczeniem podpisali się: przewodniczący zarządu Andrzej Jakimowski, wiceprzewodnicząca zarządu Joanna Kos-Krauze oraz członkowie zarządu - Leszek Dawid, Sławomir Fabicki, Agnieszka Holland, Borys Lankosz, Paweł Maślona, Łukasz Ronduda, Andrzej Saramonowicz oraz Janusz Zaorski.

O tym, że mimo zagrożenia koronawirusem Patryk Vega i Konrad Niewolski pracują nad swoimi filmami, poinformowała we wtorek "Gazeta Wyborcza". Z jej ustaleń wynika, że Vega reżyseruje film o tzw. aferze podkarpackiej, którego roboczy tytuł to "Seryjny samobójca". Zdjęcia kręcone są na stołecznym Polu Mokotowskim. Niewolski natomiast pracuje nad "Asymetrią", która - jak pisze "GW" - "nie będzie kontynuacją głośnej 'Symetrii' z 2003 roku, choć zostanie utrzymana w podobnym klimacie".

Niewolski publikuje nagrania z planu na swoim profilu na Facebooku. We wtorkowym wpisie poinformował, że ekipę odwiedzili policjanci. "Akurat jesteśmy na planie. Dzień drugi. Mamy kontrolę policyjną" - powiedział. Jak podaje środowy "Super Express", także praca na planie filmu Vegi wzbudziła zainteresowanie policji. "We wtorek funkcjonariusze pojawili się na warszawskim Polu Mokotowskim" - czytamy w artykule.

Od środy obowiązują nowe obostrzenia wprowadzone przez polski rząd w związku z epidemią koronawirusa. Zgodnie z nimi do 11 kwietnia włącznie nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

Ponadto w środkach transportu publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Obowiązuje też całkowity zakaz zgromadzeń, spotkań, imprez i zebrań. Za wyjątkiem rodzin po ulicach można przemieszczać się jedynie w grupie do dwóch osób. Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


„Polski parlament zatwierdza”, a na pierwszym planie Budka! To zdjęcie wywołało spore poruszenie

Zdjęcie ilustracyjne / twitter.com; pixabay.com

  

Zagraniczne media odnotowały fakt, że w Polsce przyjęto przepisy dotyczące głosowania korespondencyjnego w najbliższych wyborach prezydenckich. "The New York Post" informację o nowym prawie zilustrował zdjęciem... wiwatujących polityków opozycji. Do akcji wkroczyli jej zwolennicy. "Zmieńcie to zdjęcie" - proszą w komentarzach.

"Polski parlament zatwierdza wybory wyłącznie korespondencyjnie" - taki wpis na Twitterze dodał dziś amerykański "The New York Post". Zilustrowano to zdjęciem, na którym są m.in. Borys Budka i Małgorzata Kidawa Błońska. Lider PO pokazuje gest "OK", natomiast kandydatka na prezydenta klaszcze. 

Fotka, którą dołączono do artykułu, wywołała sporo emocji wśród zwolenników opozycji. 

- Proszę, zmieńcie to zdjęcie. To wprowadza w błąd. To przywódcy opozycji, którzy głosowali przeciwko temu haniebnemu prawu

- pisze jedna z osób na Twitterze. 

- Proszę wymienić zdjęcie. Opozycja w polskim parlamencie wcale nie jest z tego zadowolona

- dodaje inna osoba. 

Ale oprócz głosów oburzenia ze strony fanów Koalicji Obywatelskiej i spółki, pojawiają się też inne głosy:

- Właśnie na tym zdjęciu są politycy opozycji, którzy zrobili wszystko, aby ten projekt ustawy nie wszedł w życie. To taka antypolska opozycja

- zaznacza internauta.


Sejm uchwalił w poniedziałek ustawę, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 r. zostaną przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Przepisy stanowią też, że w stanie epidemii, marszałek Sejmu może zarządzić zmianę terminu wyborów, określonego wcześniej w postanowieniu. Za przyjęciem ustawy - z trzema poprawkami PiS - opowiedziało się 230 posłów, 226 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. Ustawę poparło 230 posłów PiS. Przeciwko zagłosowały kluby: Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL-Kukiz'15, koło Konfederacji, jeden poseł niezrzeszony oraz dwóch posłów zasiadających w klubie PiS, a wywodzących się z Porozumienia Jarosława Gowina: Wojciech Maksymowicz oraz Michał Wypij. Wstrzymały się od głosu zasiadające w klubie PiS, a wywodzące się z Porozumienia posłanki: Iwona Michałek oraz Magdalena Sroka. W głosowaniu nie wzięli udziału lider Porozumienia Jarosław Gowin oraz poseł KO Krystyna Skowrońska.

[polecam:https://niezalezna.pl/321585-glosowanie-korespondencyjne-przeglosowane-sejmowa-wiekszosc-poparla-propozycje-pis]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts