- W województwie łódzkim jest 15 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wystąpiły one u dwóch młodych kobiet, czterech kobiet w średnim i dwóch w starszym wieku, a także u mężczyzn - dwóch młodych i pięciu w średnim wieku

 - podała Zalewska dzisiaj po południu.

Jak dodała, zakażeni to osoby w wieku od 20 do 82 lat; niektóre z nich miały bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi, inne powróciły z Hiszpanii i Austrii.

W regionie łódzkim są także trzy osoby, które uznano za ozdrowieńców. Dwie młode kobiety i jeden młody mężczyzna byli jednymi z pierwszych w regionie, u których zdiagnozowano zakażenie. W ostatnich dniach, po uzyskaniu wiarygodnych ujemnych wyników testów na koronawirusa, wszyscy troje opuścili szpital zakaźny i powrócili do domów.

W Łódzkiem liczba osób z potwierdzonym zakażeniem wynosi obecnie 144. Hospitalizowanych jest 42 pacjentów, pod nadzorem epidemiologicznym znajduje się 3001 osób, a objętych kwarantanną jest 5568.

Ministerstwo Zdrowia podało w środę po południu, że w sumie w naszym kraju liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 1031; obecnie jest już 14 śmiertelnych ofiar choroby.