W Holandii smutny rekord: 852 przypadki COVID-19 w ciągu doby. Zmarło już 356 osób

W ciągu minionej doby w Holandii zdiagnozowano 852 nowe przypadki zakażenia koronawirusem i odnotowano 80 zgonów zainfekowanych osób - poinformował Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). W tym kraju to najwyższy do tej pory dobowy przyrost chorych. Łącznie w Holandii w związku z koronawirusem zmarło 356 osób.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W Holandii jest teraz 6412 osób, u których test na obecność wirusa dał pozytywny wynik. Krajowe stowarzyszenie specjalistów intensywnej terapii poinformowało, że 546 osób zakażonych wirusem było leczonych na łóżkach oddziałów intensywnej opieki medycznej. Holandia ma obecnie 1150 takich łóżek we wszystkich szpitalach w kraju. Rząd w Hadze informował wcześniej, że liczbę tę można szybko zwiększyć do 1500, a w razie potrzeby dodać kolejne 500.

Najnowsze statystyki pokazują, że w Holandii ogółem 1 836 osób wymagało hospitalizacji od czasu zgłoszenia pierwszego przypadku Covid-19 pod koniec lutego.

Szef Centrum Kontroli Chorób Zakaźnych w RIVM Jaap van Dissel ocenił, że wprowadzone przez rząd ograniczenia, takie jak zamknięcie szkół czy zakaz zgromadzeń publicznych, przynoszą efekty.

Tamtejsze media informują, że policja musiała interweniować w wielu miejscach, gdzie młodzi ludzie nie przestrzegali zakazu zbierania się w grupach powyżej trzech osób lub nie zachowywali odstępu 1,5 metra od siebie.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #Holandia

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo