Zostań w domu: IPN uruchomi portal o historii dla nauczycieli, uczniów i miłośników historii

  

Pod adresem edukacja.ipn.gov.pl IPN uruchomi w czwartek portal edukacyjny dla nauczycieli i uczniów pracujących zdalnie oraz stacjonarnie, a także dla miłośników historii - zapowiada Instytut. Portal przedstawi w czwartek w południe prezes IPN Jarosław Szarek; transmisję wydarzenia zaplanowano w mediach społecznościowych Instytutu.

Dorobek edukacyjny z 20 lat funkcjonowania Instytutu Pamięci Narodowej jest bardzo bogaty w materiały, wystawy oraz projekty skierowane do szerokiego grona odbiorców. Uporządkowaliśmy tę wiedzę w sposób, który ułatwi prace nauczycielom, a młodzież zachęci do udziału w działalności IPN nie tylko tradycyjnej, ale także wirtualnej.

- poinformował rzecznik IPN Adam Stefan Lewandowski.

Dodał, że na stronie edukacyjnej IPN zaprezentowany zostanie zestaw materiałów i szkoleń przeznaczonych tylko dla nauczycieli: teki edukacyjne, wystawy elementarne, warsztaty, historyczne, infografiki oraz portale tematyczne - jak zaznaczył rzecznik - "bogate w dodatkowe materiały". Od czwartku - zapewnił - łatwo dostępne staną się również "regulaminy, aktualności, wyniki konkursów, harmonogramy", przeznaczone głównie dla nauczycieli.

Przedstawimy także program polonijny, który w ostatnich latach został bardzo mocno rozbudowany - dodał Lewandowski. Przypomniał, że w zagranicznych "Przystankach Historia" na całym świecie przedstawiane są osiągnięcia naukowe i edukacyjne IPN.

Inspirujemy polskie szkoły za granicą oraz Polonię do działań w różnych akcjach edukacyjnych. Naszą ofertę kierujemy do odbiorców zagranicznych, tłumacząc wiele materiałów na różne języki. Filmy, jakie tworzymy, oraz notacje ze świadkami historii mogą być doskonałym materiałem uzupełniającym lekcje. 

- dodał.

Funkcje nowego portalu IPN przedstawi dr Mateusz Marek, który kieruje Wydziałem Projektów Edukacyjnych w Biurze Edukacji Narodowej IPN. W związku z epidemią koronawirusa wszystkie placówki oświatowe w kraju są zamknięte - nie odbywają się w nich zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, z wyjątkiem m.in. tych w podmiotach leczniczych i specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych. Od środy - zgodnie z rozporządzeniem szefa MEN - szkoły mają obowiązek nauczania na odległość. Wcześniej MEN tylko zalecało, by nauczyciele prowadzili nauczanie online. Zawieszenie zajęć dotyczy też uczelni. Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: pap.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...


Premier Morawiecki do Borisa Johnsona: „Szybkiego powrotu do zdrowia, Przyjacielu”

/ Fot. Krystian Maj / KPRM

  

„W tym trudnym czasie jestem myślami i modlitwą ze wszystkimi Brytyjczykami, a szczególnie z Borisem Johnsonem i jego najbliższymi” - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu życzył premierowi Wielkiej Brytanii szybkiego powrotu do zdrowia.

W poniedziałek wieczorem 55-letni Boris Johnson trafił na oddział intensywnej terapii. Mniej więcej 24 godziny wcześniej poinformowano, że premier udał się do szpitala na - jak wówczas zapewniano - rutynowe badania związane z tym, że gorączka i kaszel, będące objawami koronawirusa, mimo 10 dni od wykrycia zakażenia nie ustępują.

We wtorek wczesnym popołudniem rzecznik premiera poinformował, że Johnson jest w dobrym nastroju, nie jest podłączony do respiratora i nie wymaga wspomagania, żeby oddychać.

„W tym trudnym czasie jestem myślami i modlitwą ze wszystkimi Brytyjczykami, a szczególnie z Borisem Johnsonem i jego najbliższymi. Szybkiego powrotu do zdrowia, Przyjacielu”.
- napisał premier Morawiecki na Twitterze

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts