Polscy żołnierze oddali 550 litrów krwi

/ wojsko-polskie.pl

  

Od 1 do 23 marca żołnierze Wojska Polskiego, podchorążowie i pracownicy resortu obrony narodowej oddali ponad 550 litrów krwi.

Obecnie całym kraju w związku z zagrożeniem rozprzestrzenianiem się koronawirusa trwają zbiórki krwi. Odpowiadając na apel ministra Mariusza Błaszczaka w akcje honorowego krwiodawstwa zaangażowali się żołnierze z jednostek wojsk operacyjnych, Wojsk Obrony Terytorialnej, Żandarmerii Wojskowej, a także podchorążowie z uczelni wojskowych oraz pracownicy resortu obrony narodowej.

***
We wtorek 24 marca podczas zbiórki zorganizowanej na Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu 56 podchorążych oddało ponad 25 litrów krwi. Kolejne zbiórki krwi na uczelni odbędą się 26, 30 i 31 marca

16 marca Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podjął decyzję o zaangażowaniu podchorążych w działania mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Obok oddawania krwi, zakres ich wsparcia obejmuje m. in. zaopatrzenie w żywność i leki dla osób potrzebujących, w tym dla osób objętych kwarantanną.

***
W akcję honorowego krwiodawstwa włączyli się również żołnierze i pracownicy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. W dniach od 23 do 24 marca zebrano ok. 40 litrów krwi.

***
W czwartek 19 marca br. spadochroniarze z 6 batalionu dowodzenia 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego oddawali krew w Stacji Terenowej Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie 5 Wojskowego Szpitala Klinicznym w Krakowie. Żołnierze oddali ok. 17 litrów cennego płynu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wojsko-polskie.pl

Wczytuję komentarze...


Premier Morawiecki do Borisa Johnsona: „Szybkiego powrotu do zdrowia, Przyjacielu”

/ Fot. Krystian Maj / KPRM

  

„W tym trudnym czasie jestem myślami i modlitwą ze wszystkimi Brytyjczykami, a szczególnie z Borisem Johnsonem i jego najbliższymi” - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu życzył premierowi Wielkiej Brytanii szybkiego powrotu do zdrowia.

W poniedziałek wieczorem 55-letni Boris Johnson trafił na oddział intensywnej terapii. Mniej więcej 24 godziny wcześniej poinformowano, że premier udał się do szpitala na - jak wówczas zapewniano - rutynowe badania związane z tym, że gorączka i kaszel, będące objawami koronawirusa, mimo 10 dni od wykrycia zakażenia nie ustępują.

We wtorek wczesnym popołudniem rzecznik premiera poinformował, że Johnson jest w dobrym nastroju, nie jest podłączony do respiratora i nie wymaga wspomagania, żeby oddychać.

„W tym trudnym czasie jestem myślami i modlitwą ze wszystkimi Brytyjczykami, a szczególnie z Borisem Johnsonem i jego najbliższymi. Szybkiego powrotu do zdrowia, Przyjacielu”.
- napisał premier Morawiecki na Twitterze

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts