Polscy żołnierze oddali 550 litrów krwi

Od 1 do 23 marca żołnierze Wojska Polskiego, podchorążowie i pracownicy resortu obrony narodowej oddali ponad 550 litrów krwi.

wojsko-polskie.pl

Obecnie całym kraju w związku z zagrożeniem rozprzestrzenianiem się koronawirusa trwają zbiórki krwi. Odpowiadając na apel ministra Mariusza Błaszczaka w akcje honorowego krwiodawstwa zaangażowali się żołnierze z jednostek wojsk operacyjnych, Wojsk Obrony Terytorialnej, Żandarmerii Wojskowej, a także podchorążowie z uczelni wojskowych oraz pracownicy resortu obrony narodowej.

***
We wtorek 24 marca podczas zbiórki zorganizowanej na Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu 56 podchorążych oddało ponad 25 litrów krwi. Kolejne zbiórki krwi na uczelni odbędą się 26, 30 i 31 marca

16 marca Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podjął decyzję o zaangażowaniu podchorążych w działania mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Obok oddawania krwi, zakres ich wsparcia obejmuje m. in. zaopatrzenie w żywność i leki dla osób potrzebujących, w tym dla osób objętych kwarantanną.

***
W akcję honorowego krwiodawstwa włączyli się również żołnierze i pracownicy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. W dniach od 23 do 24 marca zebrano ok. 40 litrów krwi.

***
W czwartek 19 marca br. spadochroniarze z 6 batalionu dowodzenia 6 Brygady Powietrznodesantowej im. gen. bryg. Stanisława Sosabowskiego oddawali krew w Stacji Terenowej Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie 5 Wojskowego Szpitala Klinicznym w Krakowie. Żołnierze oddali ok. 17 litrów cennego płynu.

 

Źródło: wojsko-polskie.pl

iggys
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo