Polskie Radio zmienia ramówkę

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/vectronom

  

Wszystkie anteny Polskiego Radia zmieniają ramówkę w związku z epidemią koronawirusa. W ramach akcji #zostańwdomu będą emitowane m.in. słuchowiska oparte na klasycznych i współczesnych tekstach wybitnych autorów.

Jak podano w informacji przesłanej PAP, Radiowa Jedynka w najbliższych tygodniach przypomni słuchowiska zrealizowane w latach 2008-2009 na swojej antenie w ramach cyklu "Klasyka polskiego dramatu", w systemie dolby prologic II. Będą to m.in. "Dziady", "Kordian", "Nie-Boska komedia", "Śluby panieńskie", "Wyzwolenie", "Iwona, księżniczka Burgunda", "Tango" oraz "Kartoteka".

Kontynuacją "Klasyki polskiego dramatu" był cykl "Wielka klasyka". W ramach tej serii nagrane zostały: "Damy i huzary", "Żabusia", "Niespodzianka", "Dom otwarty", "W małym dworku", "Czwarta siostra", "Anioł ognisty – rzecz o Słowackim". Szczegóły dotyczące emisji audycji można znaleźć na stornie http://www.jedynka.polskieradio.pl/>.

Radiowa Dwójka wyemituje w sobotę "Rewizora" Mikołaja Gogola w reżyserii Janusza Kukuły z 1992 r. oraz "Kapelusz" Wiesława Myśliwskiego w reżyserii Waldemara Modestowicza z 2007 r. W niedzielę posłuchać będzie można "Excentryków" Włodzimierza Kowalewskiego z 2009 r. w reżyserii Janusza Zaorskiego. Od 4 kwietnia Program 2 Polskiego Radia przedstawi szeroki wachlarz dzieł Marka Nowakowskiego, w 85. rocznicę urodzin warszawskiego pisarza i poety.

Program 3 Polskiego Radia od niedzieli co tydzień będzie przypominał słuchowiska zrealizowane i emitowane w ramach "Sceny Teatralnej Trójki". Będą to m.in. "Mojżesz – Remix" i "Kiedy byłem małym chłopcem" Tomasza Mana, "Latawiec z betonu" Moniki Milewskiej, "Prezydent Paderewski" Marka Kochana, "Andy" Krzysztofa Czeczota, "Tancerz mecenasa Kraykowskiego. Dziewictwo" Witolda Gombrowicza, "Nie-miejsce" Marcina Teodorczyka, "Autarkia" Katarzyny Dąbkowskiej-Kułacz, "Radio Wolna Europa" Edwarda Dewereńskiego.

Od czwartku Trójka nadawać będzie archiwalne słuchowiska z cyklu "Teatrzyk Zielone Oko". Na nowo wystartuje również komediowy cykl Jacka Janczarskiego "Kocham pana, Panie Sułku".

W paśmie wieczornym Trójka emituje "Mini Powtórkę z rozrywki" – wybór satyrycznych skeczy Łukasza Szweda.

Polskie Radio Dzieciom stale udostępnia słuchowiska, bajki i legendy. Dostępne one są w internecie, dzięki odbiornikom DAB+ oraz darmowej aplikacji. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Borys Budka po pytaniu naszej reporterki... ucieka z własnej konferencji prasowej! [FILM]

Borys Budka / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Lider PO na konferencji prasowej zwołanej po zakończeniu głosowań w Sejmie zaczął atakować rząd. Role jednak szybko się odwróciły, ponieważ po jednym pytaniu naszej reporterki, Borys Budka postanowił salwować się ucieczką. O co spytała szefa Platformy Obywatelskiej Cyntia Harasim? Odpowiedź na filmie z konferencji, który zamieszczamy na naszych łamach.

Borys Budka po zakończeniu głosowań grzmiał na konferencji prasowej, że „rząd oszukał miliony osób”, które wierzyły w tarczę antykryzysową, a zamiast tego otrzymali „dziurawą, tekturową płachtę”.
 
Nie byt jednak tak bardzo rozmowny, gdy jedno konkretne pytanie zadała mu nasza reporterka.

ZOBACZ FILM:
 

Chciałam spytać o stanowisko Kidawy ws. bojkotu wyborów, bo to chyba pierwszy taki przypadek w galaktyce.
- to pytanie wyraźnie zirytowało lidera Platformy Obywatelskiej.

 Nie umknęło to uwadze internautów:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts