Ukraina walczy z koronawirusem. Premier ogłosił: "Wprowadzamy stan nadzwyczajny"

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa ukraiński rząd ogłosił dziś wprowadzenie na terytorium całego kraju stanu nadzwyczajnego. Ograniczenia mają obowiązywać 30 dni, do 24 kwietnia. Poinformował o tym na posiedzeniu gabinetu premier Denys Szmyhal.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

- Przedłużamy kwarantannę i wprowadzamy stan nadzwyczajny (...) na całym terytorium na 30 dni, do 24 kwietnia 2020 roku

 - powiedział.

Jak dodał Szmyhal, w razie konieczności ograniczenia mogą być przedłużone. 

- Do końca piątku powinniśmy wstrzymać wszelki ruch pasażerski przez granicę Ukrainy w obie strony

 - powiedział premier na posiedzeniu rządu.

- Jest to konieczne, gdyż w ostatnich tygodniach widzimy, że jedynym źródłem koronawirusa na Ukrainie był potok obywateli z zagranicy i ten potok trwa i to (...) zwiększa liczbę osób, zakażonych tą infekcją

 - dodał Szmyhal. Obowiązujące obecnie ograniczenia dotyczą regularnego ruchu pasażerskiego - autobusowego, lotniczego, kolejowego i wjazdu cudzoziemców

Dotychczas na Ukrainie potwierdzono 113 przypadków zakażenia koronawirusem. Jedną osobę uznano za wyleczoną. Na Ukrainie odnotowano dziś czwarty zgon osoby zainfekowanej SARS-CoV-2. 68-letni mężczyzna zmarł w Tarnopolu, również na zachodzie kraju.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#stan nadzwyczajny #koronawirus #Ukraina

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo