"Nieplanowane" - film, który pokazuje prawdę o aborcji. Już na DVD!

zdjęcie ilustracyjne, / "Nieplanowane" na DVD

  

Film „Nieplanowane” poruszył serca ludzi na całym świecie. Świadectwo Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom, otworzyło wiele serc na prawdę o wielkiej wartości ludzkiego życia. Już od dziś jest on dostępny na DVA. Data premiery jest nieprzypadkowa - to Dzień Świętości Życia.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca Kościół obchodzi Dzień Świętości Życia. Przypada on dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jego celem jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia na każdym jego etapie oraz zwrócenie uwagi na potrzebę szczególnej troski o nie. 

Film „Nieplanowane” poruszył serca ludzi na całym świecie. Świadectwo Abby Johnson, która jedyne, czego pragnęła, to pomagać kobietom, otworzyło wiele serc na prawdę o wielkiej wartości ludzkiego życia.

„To film przełomowy, iskra buntu przeciwko kulturze śmierci” – mówi Przemysław Wręźlewicz, dyrektor Rafael Film. Wydanie DVD z rozmysłem zaplanowaliśmy na obchodzy Dnia Świętości Życia. Oczywiście podczas ustalania daty tej premiery nikt nie przewidział, że świat się zatrzyma w związku z epidemią. Skoro jednak jesteśmy „zamknięci” w domach, warto właśnie teraz zająć się dobrą lekturą albo obejrzeć wartościowy film – „Nieplanowane” bez wątpienia są taką propozycją.

Oprócz wydania DVD ukazuje się również książka „Nieplanowane. Bunt dla życia”, pokazująca kulisy powstania, produkcji i dystrybucji filmu. Wśród jej autorów znaleźli się między innymi bohaterowie „Nieplanowanych”: Abby Johnson oraz Shawn Carney, szef organizacji pro-life, który mówi, jak ta historia była widziana zza płotu kliniki aborcyjnej. Szczególną opowieścią dzieli się także Cary Solomon, scenarzysta i reżyser filmu:

„Po przeczytaniu historii «Nieplanowanych» wiedzieliśmy, że zrobimy ten film. Ale najpierw musieliśmy poznać prawdziwą Abby Johnson. Zatem pojechaliśmy do Teksasu... i spędziliśmy cały tydzień, prowadząc rozmowy z Abby, jej mężem Dougiem oraz rodzicami Abby. Potem spotkaliśmy się z «wojownikami modlitwy», którzy byli dosłownie «po drugiej stronie płotu», kiedy Abby prowadziła klinikę... Shawn i Marilisa Carney pełnili rolę prezesów „Koalicji dla życia”, przekształconej później w „40 dni dla życia”. Zwiedziliśmy również dawną placówkę medyczną Planned Parenthood, w której pracowała Abby... Nawet w pełnym świetle dnia budynek sprawiał niepokojące wrażenie... Podobnego uczucia duchowej ciemności doświadczyliśmy z Carym tylko w dwóch innych miejscach: w rzymskim Koloseum i w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Dachau pod Monachium”.

Film „Nieplanowane” wszedł w ubiegłym roku na ekrany polskich kin i jak wszędzie na świecie, wywołał burzliwą dyskusję. To ekranizacja prawdziwej historii Abby Johnson, jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki Planned Parenthood w USA, która była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Była ona rzeczniczką sprawy, w którą głęboko wierzyła, ale tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co odmieniło ją na zawsze. 

„Nieplanowane” wydanie DVD oraz książka „Nieplanowane. Bunt dla życia” dostępne są na www.rafael.pl

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...


Okręgowa Izba Lekarska poszukuje mieszkań dla lekarzy

/ geralt

  

Mieszkań dla lekarzy, którzy na czas epidemii wyprowadzają się z domów, nie chcąc narażać swoich rodzin, poszukuje Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie. OIL zwróciła się też z prośbą o wolontariat studentów, którzy pomogliby pracującym lekarzom m.in. w zakupach.

"Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie poszukuje mieszkań dla lekarzy, którzy zmuszeni są na czas epidemii wyprowadzić się z domu, by po dyżurach nie wracać do swoich rodzin"

– czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie izby. Osoby, które chciałyby udostępnić mieszkanie, proszone są o kontakt mailowy, pisząc na adres: biuro@oil.pl lub telefoniczny - pod numerem 91 48 74 936.

Prezes OIL w Szczecinie dr n. med. Magda Wiśniewska zwróciła się także z prośbą o wolontariat. W piśmie skierowanym do rektorów szczecińskich wyższych uczelni prosi o zachęcenie studentów do pomocy w codziennych czynnościach pracującym podczas epidemii lekarzom.

Jak zaznaczyła dr Wiśniewska, lekarze "działający na pierwszej linii frontu walki z epidemią" to także grupa, która znalazła się w trudnej sytuacji. "Większość z nich mieszka w domu z małymi dziećmi czy rodzicami w podeszłym wieku. Wielu z nich zmuszonych jest podejmować trudne decyzje, by na czas epidemii wyprowadzić się z domu i po dyżurach nie wracać do domów. Niektórzy z nich poddawani są obowiązkowej kwarantannie" – zaznaczyła prezes OIL.

Wolontariusze proszeni byliby o pomoc przy zrobieniu zakupów, opiece nad dziećmi czy opiece nad zwierzętami. Pomocy – jak wskazała dr Wiśniewska – potrzebują także lekarze-emeryci, nadal aktywni zawodowo.

"Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, w której będzie wymagał pomocy lekarskiej. Prosimy, aby w tym szczególnym czasie pochylić się nad sytuacją naszej grupy zawodowej"

– zaznaczyła prezes izby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts