To kolejne gesty solidarności osób z pierwszych stron sportowych gazet z poszkodowanymi przez pandemię koronawirusa. Guardiola, były trener piłkarzy Barcelony, przekazał pieniądze na rzecz Barcelona Medical College. Z kolej jak donosi „AS”, darowizna Messiego zostanie podzielona między klinikę w stolicy Katalonii i na pomoc chorym w jego ojczystej Argentynie – za pośrednictwem centrum medycznego.

Leo Messi, Cristiano Ronaldo i Pep Guardiola wspierają walkę z koronawirusem

Natomiast szpital w Porto poinformował, że Cristiano Ronaldo i jego agent zapłacą za 15 łóżek wyposażonych w wentylatory i inny niezbędny sprzęt. Obaj wyposażą też dwa inne oddziały intensywnej terapii, oba po 10 łóżek, w dwóch szpitalach w Lizbonie. Według portugalskich mediów łączna wartość pomocy Ronaldo i Mendesa to ponad milion euro.

Kilka dni temu napastnik reprezentacji biało-czerwonych Robert Lewandowski wraz z żoną Anną zdecydowali o przekazaniu miliona euro na pomoc szpitalom zakaźnym jednoimiennym w Polsce.

Hiszpania jest krajem najbardziej dotkniętym koronawirusem w Europie, poza Włochami. Według oficjalnych danych, zmarło prawie 2,7 tys. osób, a zainfekowanych jest 40 tys.