Fakty i interpretacje

  

W czasach koronawirusa mamy do czynienia z przykładami wszystkich możliwych manipulacji medialnych. Ta sama informacja może być pochwała władzy, jak i jej totalną krytyką. Mały przykład z Francji.

Oto bezdomni zasiedlili pałac festiwalu filmowego w Cannes na czas epidemii koronawirusa. Czerwonego dywanu nie ma, ale to kultowe przecież dla świata filmu miejsce wypełnią tym razem kloszardzi. Pałac festiwalowo-kongresowy posłuży jako drugi w mieście ośrodek zakwaterowania bezdomnych. Na pierwszy rzut oka taka troska wygląda ładnie, a umieszczenie kloszardów w pałacu niemal staje się jakimś symbolem „społecznej sprawiedliwości” wymuszonej przez koronawirusa. W rzeczywistości można spojrzeć na to inaczej. Przyzwyczajeni do swobody życia kloszardzi zostają bowiem po prostu… internowani. Chodzi o usunięcie ich z ulic, gdzie epidemia grozi ich zdrowiu, ale przede wszystkim umożliwia przenoszenie przez nich wirusa. Mamy do czynienia z faktem, ale już jego ocena może być różna.

 Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts