Okręt szpitalny wypłynął na pomoc Amerykanom

/ flickr.com

  

Okręt szpitalny USNS Mercy (T-AH 19) wypłynął z portu w San Diego i udał się w kierunku Los Angeles, gdzie ma być zaangażowany w działania związane z walką z koronawirusem COVID-19.

Na USNS Mercy zaokrętowanych zostało około 800 osób z wojskowego personelu medycznego. Na jednostce znajduje się m.in. 1000 łóżek, 12 sal operacyjnych a także laboratorium medyczne jak i apteka oraz zapas sprzętu medycznego umożliwiający odciążenie cywilnej służby zdrowia, która musi mierzyć się z tysiącami przypadków koronawiursa.

Jako nawodny oddział zabiegowy korzystamy ze swoich zdolności, aby wspomóc nasz kraj a także, przynieść ulgę i wsparcie najbardziej potrzebującym

— zaznaczył kpt. John Rotruck.

Okręt szpitalny ma zapewnić całe spektrum wsparcia medycznego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...


Łódzka biblioteka z bezpłatnym dostępem do e-booków

/ biblioteka.lodz.pl

  

Biblioteka Miejska w Łodzi udostępni bezpłatnie mieszkańcom miasta 60 tysięcy e-booków. Realizowana za pośrednictwem serwisu Legimi usługa jest dostępna dla zarejestrowanych już, a także nowych czytelników w ramach akcji "Zostań w domu, czytaj książki".

"Biblioteka Miejska w Łodzi zakupiła dla mieszkańców Łodzi dostęp do usługi Legimi, czyli 60 tysięcy książek bez wychodzenia z domu. To nowości, klasyka, kryminał, romans, wszystko, co pozwoli łagodnie przetrwać trudny czas izolacji"

– poinformowała Dorota Sztyler z Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Teraz nieodpłatny dostęp do wszystkich e-booków znajdujących się na platformie Legimi możliwy jest także dla tych łodzian, którzy do tej pory nie byli zapisani do biblioteki.

Placówka uruchomiła system weryfikacji nowych użytkowników dzięki rejestracji przez profil zaufany.

"Należy zarejestrować się w serwisie ePUAP, założyć profil zaufany, a następnie wypełnić i wysłać formularz zapisu do biblioteki" – wyjaśniła Sztyler. Następnie na podany przez czytelnika w formularzu adres mailowy zostanie przesłana wiadomość od Biblioteki Miejskiej w Łodzio weryfikacji oraz informacja, jak uzyskać kod do serwisu Legimi. Z bezpłatnego i nieograniczonego dostępu do literatury w tej formie mogą skorzystać jedynie mieszkańcy Łodzi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts