Sportowcy niosą pomoc w czasie pandemii. Vicky Wright pracuje jako pielęgniarka

Świat sportu nie pozostaje obojętny na pandemię koronawirusa. Reprezentantka Szkocja w curlingu Vicky Wright wróciła do pełnoetatowej pracy jako pielęgniarka na nocnej zmianie – poinformowały brytyjskie media. Powodem decyzji jest chęć niesienia pomocy osobom zainfekowanym.

Vicky Wright wróciła do pracy jako pielęgniarka
pixabay

Świat sportu reaguje na pandemię koronawirusa. Jose Mourinho rozdaje posiłki. Jakub Błaszczykowski, Robert i Anna Lewandowscy przekazują duże kwoty na wsparcie walki z szerzącą się chorobą. Na pomoc zdecydowała się również Vicky Wright. 

Niedawno Wright wywalczyła z drużyną klubową mistrzostwo kraju, zaś z kadrą narodową udała się do Kanady na mistrzostwa świata, by rywalizować m.in. o olimpijską kwalifikację. Szybko jednak wróciła do Szkocji, bowiem ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa zawody zostały odwołane.

Vicky Wright wróciła do pracy jako pielęgniarka

Z zawodu curlerka Wright jest pielęgniarką, ale od zeszłego roku postawiła wszystko na sport, starając się sięgnąć po „bilet” na igrzyska w Pekinie w 2022 roku. W obecnej sytuacji wszystko się zmieniło.

Widzę co się dzieje i że istnieją znacznie ważniejsze sprawy niż wydarzenia sportowe. Po powrocie do domu skontaktowałam się z moim przełożonym i powiedziałam, że jestem gotowa zrobić co w mojej mocy, aby pomóc

– stwierdziła Wright, która obecnie pracuje na nocnej zmianie w szpitalu Forth Valley w pobliżu miasta Stirling.

Zawodniczka podkreśliła, że teraz „będzie grała swoją rolę w znacznie większym zespole”.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Vicky Wright #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo