Apel Wiernych Tradycji Łacińskiej w Koszalinie. Na mszach trydenckich była osoba zakażona

Koszalińskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej zaapelowało do uczestników mszy trydenckich odprawionych 15 i 19 marca w kościele pw. św. Józefa w Koszalinie oraz 14 marca w kościele pw. św. M. Kolbego w Słupsku o kontakt z sanepidem. Na tych mszach była osoba zakażona koronawirusem – podano.

Kościoł pw. św. Józefa w Koszalinie
By Agraffka - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16580241

Koszalińskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej: na mszach była osoba z koronawirusem, apel do uczestników o kontakt z sanepidem

"Wszystkich, którzy byli na mszach świętych: w Koszalinie – 15 lub 19 marca albo w Słupsku 14 marca prosimy o pilny kontakt bezpośrednio z sanepidem. Na tych mszach świętych była osoba zakażona koronawirusem"

– podano na stronie KŚWTŁ.

Z informacji zamieszczonych na Facebooku wynika, że msze trydenckie w Koszalinie odprawione zostały w kościele pw. św. Józefa o 18.00, natomiast w Słupsku w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego.

Koszalińskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej podało, że zakażenie koronawirusem osoby uczestniczącej w tych mszach potwierdzono we wtorek. Wcześniej miała mieć ona "bardzo dobre samopoczucie". Zaznaczono, że w liturgii uczestniczyła "garstka wiernych", kontakt między nimi był ograniczony.

W reakcji na apel koszalińskiej wspólnoty, Słupskie Środowisko Tradycji Katolickiej poinformowało we wtorek, że nie jest w stanie potwierdzić udziału tej konkretnej osoby we mszy, "ponieważ świadectwa osób uczestniczących w liturgii są rozbieżne".

"Informujemy, że wierni siedzieli w bezpiecznej odległości od siebie i mieli ze sobą ograniczony kontakt"

– podała słupska wspólnota na Facebooku.

Na Pomorzu Zachodnim jest 26 osób zakażonych koronawirusem, w tym trzy osoby z powiatu koszalińskiego, u których chorobę potwierdzono we wtorek. To pierwsi pacjenci z koronawirusem w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Koszalin #Słupsk #Wierni Tradycji Łacińskiej #msza trydencka

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo