- Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu spłynęły kolejne wyniki testów sprawdzających zakażenie koronawirusem. Niestety u 6 osób wyniki są dodatnie. Wśród zakażonych są lekarze

 – poinformowała w komunikacie prasowym rzeczniczka lecznicy.

Dodała, że szpital czeka na wyniki 58 osób, od których wczoraj pobrano materiał do badań.

- Dziś kontynuowaliśmy pobieranie materiałów do testów

 – dodała Gajewska.

Rzeczniczka przekazała, że oddział wewnętrzny I szpitala jest zamknięty i nie przyjmuje pacjentów z zewnątrz.

- Wszystkie osoby z potwierdzeniem zakażenia są izolowane. Pozostają w kwarantannach. Szpital jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi

 – dodała Gajewska.

W środę szpital po raz pierwszy poinformował o tym, że jeden z jego pracowników jest zarażony koronawirusem. W piątek sprecyzowano, że chodzi o jednego z lekarzy, który – według zapewnień szpitala – nie miał kontaktu z pacjentami, ale kontaktował się z lekarzami i pracownikami administracji. Poinformowano także, że chory lekarz przebywa w szpitalu w Warszawie.

W związku z zaistniała sytuacją – decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu – w szpitalu na Józefowie wstrzymane zostały do odwołania wszystkie przyjęcia pacjentów na oddział wewnętrzny I, zarówno planowe, jak i nagłe przypadki. W razie nagłych zachorowań i sytuacji ratujących życie pacjenci są przyjmowani na oddział wewnętrzny II – jedyny oddział wewnętrzny w Radomiu.

W sobotę przyszły wyniki testów pierwszych 20 osób – lekarzy i osób z administracji, które miały bezpośredni kontakt z chorym lekarzem, m.in zarząd szpitala. Nikt z nich się nie zaraził, wszystkie wyniki były ujemne. Zarażenie koronawirusem wykluczono także u następnych 6 osób, których wyniki nadeszły w niedzielę. Rzeczniczka informowała wówczas, że szpital czeka na wyniki ostatniej grupy osób.