Bądźmy czujni, Rosja nie śpi

  

Praktycznie wszystkie kraje Europy są dzisiaj zajęte walką z koronawirusem i robią wszystko, aby ta plaga w jak najmniejszym stopniu dotknęła ich obywateli. Wiele innych spraw zeszło na dalszy plan. Każdy to wie i uznaje za rzecz oczywistą. Tym bardziej musimy być czujni. Bo wydaje się, że z drugiej strony to wręcz idealny czas, aby np. Władimir Putin wpadł na pomysł odwojowania sobie krajów bałtyckich albo całej Gruzji, albo jeszcze jakichś innych ziem, korzystając z tego, że szefowie NATO mają inne sprawy na głowie.

Jak wiadomo, jest wiele państw, które są w kręgu zainteresowania Rosji i które ona uznaje za swoją strefę wpływów. Ktoś może się oburzyć: przecież Rosja ma swoje problemy z koronawirusem! Oczywiście ma, tylko jakoś tak się składa, że w okolicach Moskwy czy Petersburga już od bardzo dawna nikt się sprawami zdrowia obywateli (a może raczej: poddanych) zbytnio nie przejmuje. Więc czy rzuca się na Zachód zarażoną czy zdrową armię… Jakie to ma znaczenie? Byle efekt był. Walcząc więc z jedną plagą, nie zapominajmy o innej. Niestety możliwej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts