Malezyjskie ministerstwo zdrowia odnotowało największy jak dotąd dzienny przyrost infekcji. Około 970 spośród wszystkich zakażeń łączonych jest z odbywającym się na przełomie lutego i marca zgromadzeniem religijnym w meczecie w Kuala Lumpur. 159 pacjentów uznano za wyleczonych. Jak dotąd wykryto tam najwięcej przypadków Covid-19 spośród wszystkich krajów Azji Południowo-Wschodniej.

Premier Malezji Muhyiddin Yassin przekazał, że rząd może rozważyć przedłużenie obowiązujących do końca tego miesiąca ograniczeń mających spowolnić rozwój koronawirusa o kolejne dwa tygodnie. Decyzja ma być podjęta 30 marca na zebraniu rady bezpieczeństwa narodowego. Muhyiddin zapowiedział także zwiększenie środków ekonomicznych mających złagodzić gospodarcze skutki epidemii i spadające ceny ropy.

Ministerstwo zdrowia Singapuru podkreśliło, że spośród 54 osób, u których w ciągu ostatniej doby zdiagnozowano koronawirusa, 48 wróciło z zagranicy. W sobotę odnotowano dwie pierwsze ofiary śmiertelne Covid-19. Władze singapurskie wprowadziły obowiązujący od północy z poniedziałku na wtorek zakaz wjazdu i tranzytu dla cudzoziemców.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, podanych w niedzielę wieczorem, na świecie wykryto już blisko 300 tys. infekcji koronawirusem w 186 krajach świata; prawie 13 tys. chorych zmarło.