Od piątku członkowie kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wykonują swoje obowiązki zdalnie, w związku z objęciem ich kwarantanną po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem podsekretarza stanu Ryszarda Kamińskiego.

- Nie czuję się chory, z wiceministrem Kamińskim byłem w jednym pomieszczeniu, ale nie witaliśmy się, siedzieliśmy w odległości kilku metrów. Ale takie są przepisy i muszę je bardzo restrykcyjnie przestrzegać

 - podkreślił minister.

Jak mówił Ardanowski, "teraz bardziej intensywnie i koncepcyjnie pracuje niż w ministerstwie, gdzie jeszcze musi przyjmować interesantów, gdzie się cały czas coś dzieje". 

- Teraz pracuję nad różnymi zmianami w rolnictwie, co należy poprawić, jakie wnioski wyciągnąć z koronawirusa, jakie rolnictwo wspierać, więc pracy nie brakuje, a technika w takiej sytuacji jest bardzo przydatna

 - powiedział Ardanowski.

Dyrektor departamentu komunikacji Małgorzata Książyk poinformowała, że minister Kamiński czuje się dobrze, ale nadal przebywa w izolacji. Jego stan zdrowia pozwala mu na pracę koncepcyjną.

Koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie Covid-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.