Balcerowicz już żałuje, że dotknął klawiatury? Telewizja Republika odpowiada na zaczepki polityka

Polska zdaje egzamin w czasie, gdy na świecie szaleje koronawirus. Mówią o tym nawet wirusolodzy – chwaląc rząd. Dziś wspomniał o tym na antenie Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz. Leszek Balcerowicz postanowił skomentować słowa redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”, zresztą w stosownym dla opozycji stylu. Doczekał się odpowiedzi ze strony Telewizji Republika.

Leszek Balcerowicz
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Polski rząd jako pierwszy w Europie wprowadził masową izolację społeczną. Działo się to w czasie, gdy we Włoszech codziennie umierało kilkaset osób, a w Hiszpanii lawinowo wzrastała liczba zachorowań na koronawirusa.

Tomasz Sakiewicz zwrócił uwagę, że rząd w tym wypadu spisał się tak, jak powinien.

Rząd zdaje egzamin w czasie zakażenia koronawirusem w Polsce na tyle ile się da. Wszystkie decyzje, które nasz rząd podejmuje, budzą podziw wśród wirusologów w Europie. Postawiono na zdrowie i życie Polaków ponad ekonomią

– podkreślił Sakiewicz.

"W dużej mierze widać solidarność i zdyscyplinowanie Polaków. Im bardziej będziemy się słuchać zaleceń, tym krócej będą nas dotykały. Odnajdujemy swoje rodziny, na nowo je odkrywamy" – mówił redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Słowa Sakiewicza skomentował – nie kto inny – jak Leszek Balcerowicz. Kto pamięta lata 90. i jego ówczesne reformy, to na wspomnienie tego nazwiska, wpada w irytację. Co dziś napisał Balcerowicz?

Kto jak kto, ale Balcerowicz mógłby się powstrzymać od komentarza. Do jego słów z przymrużeniem oka odniosła się Telewizja Republika. 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#rząd #koronawirus #Telewizja Republika #Leszek Balcerowicz #Tomasz Sakiewicz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo