"Wczoraj odbyła się wideokonferencja pana premiera oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji z wojewodami, gdzie wojewodowie wskazywali właśnie na to, jak u nich w regionach, w poszczególnych regionach kraju, wygląda sytuacja związana z tymi skupiskami. Gdzie są miejsca, w których ludzie się w tej chwili spotykają - gdzie jest rzeczywiście dużo więcej niż 50 osób"

- powiedział w radiowej Jedynce Szefernaker.

Wiceszef MSWiA przypomniał, że w rozporządzeniu ministra zdrowia zakazano zgromadzeń powyżej 50 osób.

"Teraz trwają pewnego rodzaju rozmowy z ekspertami, w jaki sposób tego typu sytuacji unikać, w jaki sposób na te sytuacje reagować. I na pewno także rząd będzie reagował na tego typu informacje, które rzeczywiście media w ostatnim czasie podawały, ale nie tylko media" - mówił.

Wiceszef MSWiA przypomniał, że "wczoraj stan z tego typu sytuacji, gdzie mają miejsce ogniska większej liczby osób, a także monitoring z tego wojewodowie przedstawili panu premierowi".

"W porozumieniu z ekspertami, w porozumieniu ze specjalistami od epidemii rząd od samego początku współpracuje i podejmuje decyzje"

- podkreślił.

"I tak też będzie w tym przypadku" - zapowiedział Szefernaker.

14 marca o północy zaczęło obowiązywać rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie ogłoszenia w Polsce stanu epidemicznego w związku z koronawirusem SARS-CoV-2. Wprowadza ono m.in. zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, nakaz zamknięcia barów i restauracji, kin, teatrów, klubów, basenów, bibliotek, muzeów, a także ograniczenia w handlu w centrach handlowych.