Portal Niezalezna.pl rozpoczął akcję #DziękujemyZaOdwagę. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na bohaterów dnia codziennego w czasach epidemii - ludzi, którzy pracują, niekiedy narażając własne zdrowie, po to by innym żyło się lepiej. Do akcji dołączyło już wiele osób, a w mediach społecznościowych wciąż pojawiają się podziękowania. 

Dziś do akcji #DziękujemyZaOdwagę dołączyli goście programu Telewizji Republika "Polityczna Kawa". 

- Gratuluję za inicjatywę tej akcji. Jak słyszę, że minister Łukasz Szumowski jest cichym bohaterem, to ja się z tym zgadzam, ale tymi cichymi, może najcichszymi bohaterami, są ci, którzy są kolejnym ogniwem polskiej służby. Im właśnie - lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, ale także policjantom, wojskowym, Straży Granicznej - tym wszystkim ludziom, którzy pomagają trzeba powiedzieć takie staropolskie "Bóg Zapłać". Są wspaniali! Pokazują, że państwo polskie zdaje egzamin, ale także zachęcają do tego, aby polskie społeczeństwo zdawało egzamin. Wielkie słowa podziękowania dla tych ludzi, często skrytych za maskami, bez nich byłoby inaczej. Wielkie dzięki!

- powiedział Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. 

Do akcji dołączył także senator PSL:

- Chciałem podziękować wszystkim grupom, które wymienił pan eurodeputowany Czarnecki i które były wyemitowane w spocie. Ale w sposób szczególny chciałem podnieść pewien akcent poznański. Otóż w Poznaniu takim jednoimiennym szpitalem dla całego województwa jest szpital miejski im. Józefa Strusia. Józef Struś był XVI-wiecznym lekarzem poznańskim i na Facebooku pojawiła się taka akcja: personel szpitala im. Strusia trzymający w rękach takie napisy "Drużyna Strusia walczy i prosi wszystkich poznaniaków, żeby zostali w domach". Natychmiast pojawił się w mediach społecznościowych cały cykl akcji wsparcia dla "Drużyny Strusia". Więc ja dziękując wszystkim grupom, w sposób szczególny chciałem podziękować "Drużynie Strusia" z Poznania, która walczy o to, żeby przywrócić zdrowie i życie tym wszystkim, którzy w Wielkopolsce już koronawirusem są dotknięci. Trzymamy kciuki za "Drużynę Strusia"

- powiedział Jan Filip Libicki.


Każdy z nas może także złożyć osobiste podziękowania bohaterom życia codziennego: pani w sklepie, która sprzedała nam chleb; kierowcy autobusu, który przewiózł nas bezpiecznie z miejsca na miejsce; a może lekarzowi, który pamięta o swoich pacjentach nawet w tak trudnej sytuacji? 

Zachęcamy do publikowania w mediach społecznościowych własnych podziękowań - w dowolnej formie: tekstowej, zdjęć, filmów itd. - oczywiście pod hasztagiem #DziękujemyZaOdwagę. Podziękujmy tym, którym nie brakuje odwagi do codziennej pracy, by innym żyło się lepiej. Podziękowania, które pojawią się w sieci, będziemy zamieszczać w portalu Niezalezna.pl. 

Zachęcamy do uczestnictwa w akcji i oczywiście do udostępniania tej informacji! Niech nas będzie jak najwięcej!