Jak świętować w czasach #zostańwdomu

/ profivideos/Pixabay

  

W dobie odwołanych imprez masowych, zamkniętych galerii handlowych i zaleceń, aby pozostać w domu, zwykłe czynności urastają do rangi poważnych wyzwań. Jedną z nich jest z pewnością świętowanie urodzin, rocznic czy innych okazji, a co za tym idzie - zakup prezentów.

Wraz z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie po wprowadzeniu stanu epidemii, sklepy przeżyły istne oblężenie klientów, a niektóre produkty pierwszej potrzeby zostały wykupione już wiele tygodni temu. Najważniejsze jest jednak, że większość z nas podporządkowuje się zaleceniom i postanowiła ograniczyć ilość spotkań, wiele osób pracuje zdalnie, a miasta w godzinach szczytu są opustoszałe. Zostaliśmy w domach. Eksperci z dziedziny psychologii zwracają jednak uwagę, że gdy premier ogłasza stan zagrożenia i zaleca pozostanie wszystkim w domu, prawdziwym wyzwaniem będą wszelkiego rodzaju okazje do wspólnego świętowania, jak urodziny, imieniny i wszelkiego rodzaju rocznice. 

Świat nie zatrzymuje się, a okres zagrożenia epidemicznego nie powinien powstrzymać nas przed czymś, co jest naszą największą chlubą i siłą - dbaniem o relacje z innymi ludźmi. Wszystkie ludzkie osiągnięcia możliwe były i są dzięki zażyłym sieciom międzyludzkim i wspólnej wierze w lepsze jutro. Dlatego dzięki możliwościom technologicznym nie musimy ograniczać naszych kontaktów.
- wyjaśnia Jarosław Świątek, neuropsycholog.

Jak w takim razie poradzić sobie w tej chwili z tak prostą czynnością jak zakup prezentu, gdy wszystkie galerie handlowe są zamknięte? 

Okazuje się, że są firmy, które bardzo ułatwiają to zadanie - i to bez wychodzenia z domu. Z pomocą przychodzą sklepy internetowe. Niektóre oferują darmową dostawę, inne proponują jeszcze szybsze rozwiązania. 

Jak się okazuje, ogromnym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszą się różnego rodzaju vouchery prezentowe – ważne przez najbliższe 12 miesięcy. Można je zamówić w różnej formie: papierowej, w formie karty prezentowej, a nawet jako plik pdf do samodzielnego wydruku.

W czasach pandemii koronawirusa i ograniczonych kontaktów społecznych wszelkiego rodzaju prezenty możemy wysłać naszym bliskim zamiast wręczać go osobiście, zwłaszcza jeśli postanowiliśmy ograniczyć podróże i spotkania. Póki co większość firm kurierskich działa nieprzerwanie. Jednak jeśli ktoś woli wybrać rozwiązanie niewymagające żadnej interakcji, znów z pomocą przychodzą prezenty w formie elektronicznej. 

Obecna sytuacja to duże wyzwanie dla rynku prezentowego, ale też szansa dla niektórych firm, zwłaszcza dla sklepów internetowych i przedsiębiorców oferujących oprócz fizycznych prezentów także formę zdigitalizowaną. 

Nie musimy rezygnować z ważnych rocznic i urodzin naszych bliskich. Po prostu musimy je spędzić inaczej w tym roku, żeby w przyszłym móc spędzić je tak, jak zazwyczaj.
- wyjaśnia neuropsycholog Jarosław Świątek.

Warto potraktować obecną sytuację poważnie. Im bardziej odpowiedzialnie do niej podejdziemy, tym szybciej będziemy mogli wrócić do „normalności”. 

 Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Centrum Prasowe PAP, Wyjątkowy Prezent

Tagi

Wczytuję komentarze...


Personel szpitala w Siedlcach na kwarantannie

Szpital w Siedlcach / By Konradsiedlce - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6731281

  

Potwierdzono COVID-19 u jednej z pielęgniarek szpitala wojewódzkiego w Siedlcach – poinformował w czwartek PAP siedlecki Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. Kwarantanną objęto sześć osób z personelu medycznego oraz dwóch pacjentów, jeden przebywa w izolacji na oddziale.

Mazowiecki Szpital Wojewódzki im. Św. Jana Pawła II w Siedlcach wstrzymał przyjęcia pacjentów na Oddział Ortopedyczno-Urazowy od 31 marca do 15 kwietnia. Decyzja o zamknięciu oddziału i przeprowadzeniu 14-dniowej kwarantanny została podjęta po tym, jak u jednaj z pielęgniarek Oddziału Ortopedyczno-Urazowego potwierdzono zakażenie koronawirusem.

W czwartek wieczorem WSSE poinformowała PAP, że według danych przekazanych jej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Siedlcach, pracownica szpitala, u której potwierdzono zachorowanie, jest w stanie dobrym i pozostaje w izolacji domowej.

- Na chwilę obecną nie ma innych osób zakażonych wśród personelu medycznego i pacjentów tego oddziału

 – poinformował siedlecki powiatowy inspektor sanitarny.

Jak dodał, kwarantanną zostało objętych łącznie sześć osób z personelu medycznego oraz dwóch pacjentów. Ponadto jeden pacjent przebywa w izolacji na oddziale.

- Pobrane zostaną próbki do badań w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19

 – wyjaśnił.

Podkreślił także, że w szpitalu zostały zastosowane wszystkie procedury epidemiologiczne. Przeprowadzono dekontaminację pomieszczeń z wykorzystaniem metody VHP (gazowa forma nadtlenku wodoru - PAP).

Decyzja o dalszych działaniach szpitala i wznowieniu przyjęć zostanie podjęta przez kierownictwo placówki w porozumieniu z organem założycielskim i powiatowym inspektorem sanitarnym.

- Pracownicy powiatowej inspekcji sanitarnej prowadzą obecnie dochodzenie epidemiologiczne - identyfikują wszystkie osoby, które miały kontakty z zarażoną osobą

– zaznaczył Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siedlcach.

Jak dodał, pacjenci, którzy mieli kontakt z zarażonym pracownikiem, zostaną pod obserwacją w szpitalu lub będą poddani kwarantannie w domu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts