Wielkanocne śniadanie na wynos przygotowuje Caritas

Wielkanocne śniadanie na wynos przygotowuje dla ubogich, samotnych i starszych Caritas Poznań. W stolicy Wielkopolski, w związku z koronawirusem, nie odbędzie się tradycyjne świąteczne spotkanie przy stole - potrzebujący zabiorą posiłek ze sobą.

pixabay

To nietypowe śniadanie wielkanocne dla ok. 250 osób z Poznania i okolic odbędzie się w świąteczną niedzielę, 12 kwietnia. Jak powiedział w sobotę zastępca dyrektora Caritas Poznań ks. Łukasz Łukasik, cały czas trwa zbiórka środków na ten cel oraz żywności dla potrzebujących.

Nasi goście dostaną zapakowane, poporcjowane potrawy świąteczne - będą tam jajka, wędliny, sałatka i inne smakołyki. Większości z nas Wielkanoc kojarzy się ze zmartwychwstaniem Jezusa, rodzinnym czasem i zastawionym w jedzenie stołem. Chcemy te rzeczy, na ile jest to możliwe w obecnej sytuacji, podarować również naszym podopiecznym. Pragniemy, aby mimo wszystko to był dobry czas

– powiedział ks. Łukasik.

Oprócz posiłku każda osoba otrzyma też paczkę z produktami żywnościowymi, które przydadzą się w czasie świąt lub po świętach. Do siedziby Caritas na Rynku Wildeckim można dostarczać produkty o długim terminie ważności, które trafią do paczek dla potrzebujących.

Ks. Łukasik przypomniał też, że Caritas chętnie przyjmie żywność od osób prowadzących lokale gastronomiczne; każdego dnia w mieście przygotowywane są posiłki, które wydawane są ubogim w formie dania na wynos. Caritas Poznań prowadzi w stolicy Wielkopolski cztery jadłodajnie.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Caritas #Wielkanoc

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo