CKE przygotowuje się do egzaminu ośmioklasisty

/ pixabay.com/F1Digitals

  

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowuje się do przeprowadzenia 20 kwietnia egzaminu ósmoklasisty - powiedział dzisiaj minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Decyzja o zawieszeniu zajęć do 10 kwietnia nie zmieniła kalendarza szkolnego - zaznaczył.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o przedłużeniu zamknięcia placówek oświatowych do świąt wielkanocnych - pierwotnie szkoły, przedszkola, żłobki miały być zamknięte do 25 marca. Z kolei wcześniej planowana wielkanocna przerwa świąteczna miała trwać od czwartku 9 kwietnia do wtorku 14 kwietnia.

Dzisiaj w Radiu ZET Piontkowski powiedział, że oczywiście nie wiadomo, jak będzie dalej rozwijała się sytuacja, ale CKE przygotowuje się do przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty.

- Są już przygotowane arkusze, nawet wydrukowane. Teraz jest kwestia logistyki, aby dostarczyć je do poszczególnych województw, poszczególnych szkół

 - powiedział. - Jesteśmy do tego gotowi - dodał.

W jego ocenie, jeżeli udałoby się powrócić do tradycyjnych zajęć w szkole po świętach wielkanocnych, to egzamin ósmoklasisty mógłby się odbyć w zaplanowanym w kalendarzu szkolnym terminie.

Przypomniał, że uczniowie i nauczyciele mają dostęp do materiałów egzaminacyjnych z poprzednich lat, ponieważ nie ma zajęć, można ćwiczyć do tego egzaminu, korzystać z pomocy nauczycieli on-line, czy drogą elektroniczną.

Dodał, że CKE analizuje prawne możliwości i analizuje też do sytuacji, gdyby trzeb było zdecydować o przełożeniu tego egzaminu. Zdaniem szefa MEN nie ma możliwości technicznych, by przeprowadzić go on-line.

Zajęcia w szkołach nie odbywają się od czwartku 12 marca; nauczyciele mają być w gotowości do pracy. Zawieszenie zajęć dotyczy też żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli; zamknięto też uczelnie. Związane jest to z sytuacją epidemiczną w kraju - ma zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, który powoduje zachorowania na chorobę COVID-19.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


USA: 237 zgonów w Nowym Jorku

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/mohamed_hassan

  

Liczba zgonów z powodu koronawirusa w ciągu ostatniej doby w stanie Nowy Jork wzrosła o 237 i wynosi łącznie 965 - poinformował w niedzielę gubernator Andrew Cuomo. Potwierdził też 7195 nowych zakażeń w tym czasie. Łącznie zakażonych jest 59 513 osób.

W ciągu ostatniej doby w stanie Nowy Jork hospitalizowano 1175 osób; w szpitalach przebywa obecnie ponad 8,5 tys. chorych, w tym ponad 2 tys. leży na intensywnej terapii.

Gubernator Cuomo podkreślił, że Nowy Jork jest najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa stanem w USA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts