Pustki w warszawskim metrze. Ludzie z obawy przed zarażeniem rezygnują z komunikacji miejskiej

W czwartek z obydwu linii podziemnej kolejki skorzystało łącznie 107 tys. pasażerów, tj. o 565 tys. mniej niż na początku marca – poinformowała w piątek rzecznik prasowy metra Anna Bartoń.

IngolfBLN / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)

W czwartek stołeczne metro przewiozło 107 tys. pasażerów, w poniedziałek liczba ta wyniosła 142 tys. Dla porównania - w poniedziałek 2 marca, czyli na dwa dni przed informacją ministra zdrowia o pierwszym pacjencie, u którego zdiagnozowano obecność koronawirusa, z podziemnej kolejki - na liniach M1 i M2 - skorzystało łącznie 672 tys. osób. Z danych tych wynika, że spadek podróżujących wyniósł ok. 530 tys. osób.

Najmniej pasażerów od czasu ogłoszenia informacji o pacjencie "0" wsiadło do wagoników metra w minioną niedzielę (15 marca). Na stacje metra obydwu linii weszło wówczas 45 tys. osób. Tymczasem w niedzielę 1 marca metrem przejechało 230 tys. podróżnych.

Od poniedziałku metro - podobnie jak cała komunikacja miejska - będzie kursowało z częstotliwością sobotnią, z dodatkowymi pociągami w godzinach szczytu. Szczegóły zmian można znaleźć na stronie www.wtp.waw.pl.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #metro

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo