Putin dłużej niż Stalin

  

Z powodu pandemii koronawirusa mało kto poza Rosją zauważył, że Putin załatwił sobie rządy do 2036 r. poprzez „wyzerowanie” w poprawkach do konstytucji dotychczas sprawowanych kadencji. Wszystko zostało w tempie ekspresowym przyjęte niemal jednogłośnie przez parlament federalny i parlamenty regionalne oraz klepnięte przez rosyjski sąd konstytucyjny.

W kwietniu ma się odbyć plebiscyt ogólnokrajowy, ale nie wiadomo, czy tak się stanie, bo koronawirus. Zresztą kogo obchodzi zdanie narodu? Cały proces poprawiania konstytucji zajął kilka tygodni. Wielu rosyjskich i zagranicznych analityków spekulowało, do czego zmierza Putin, jakie to finezyjne poprawki i konstrukcje wprowadzi, by zachować władzę po zakończeniu tej kadencji. Rozwiązanie w formie poprawek o „wyzerowaniu”, zgłoszone zresztą przez pierwszą kobietę w kosmosie, a obecnie deputowaną Walentynę Tierieszkową, nie okazało się kosmiczne. Okazało się toporne, przyziemne, w posowieckim stylu. Oczywiście ktoś może się łudzi, że w latach 2024 i 2030 odbędą się uczciwe wybory prezydenckie w Rosji, ale nic na to obecnie nie wskazuje. Putin planuje rządzić dłużej niż Stalin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts