Uchodźcy zarażeni koronawirusem

  

Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) wydało komunikat, że w Niemczech w ośrodkach dla uchodźców zanotowano przypadki zakażenia koronawirusem. Zaapelowano do władz o traktowanie zainfekowanych uchodźców tak samo jak innych obywateli Niemiec. Tymczasem z powodu koronawirusa ponad 500 osób w Suhl w Turyngii nie może opuścić ośrodka.

Zakaz wychodzenia wywołał oburzenie wśród uchodźców, którzy podejmują próby ucieczki przez płot. Mieszkańcy Suhl są zaniepokojeni, dlatego władze Turyngii ściągnęły dodatkowo ponad 50 policjantów, którzy dzień i noc strzegą ogrodzenia. Jednocześnie koalicja rządząca CDU/CSU/SPD podjęła zdumiewającą decyzję, że Niemcy przyjmą „rozsądną część” uchodźców przebywających obecnie w obozach dla uchodźców w Grecji. W tej sytuacji wszyscy ze zdziwieniem wysłuchali oświadczenia przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, która stwierdziła, że kraje UE przywracające kontrole graniczne stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia obywateli Unii. Polski rząd, nie słuchając przewodniczącej KE, zamknął granice, ale chyba nikt nie ma złudzeń, jaką decyzję podjęliby ludzie, którzy przez osiem lat rządzili Polską w koalicji PO-PSL.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts