Dwa miasta całkowicie wstrzymały transport miejski. Funkcjonowanie transportu miejskiego zawieszono na czas obowiązujących ograniczeń w związku z Covid-19 w Łucku na zachodzie kraju i w Użhorodzie na Zakarpaciu.

Zastępca mera Łucka Hryhorij Nedopad przekazał, że opracowywane są sposoby dowożenia do pracy pracowników służb medycznych i innych "struktur krytycznie ważnych".

- Transport ma być opłacony z budżetu miasta

- podała agencja Unian.

W Użhorodzie policja ma jeździć po mieście i przez megafon informować mieszkańców o sytuacji epidemicznej oraz apelować o niewychodzenie z domów bez pilnej potrzeby.

Jak podało ministerstwo ochrony zdrowia, dziś na Ukrainie potwierdzono dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem - w Kijowie i Żytomierzu. Tym samym liczba potwierdzonych zakażeń wzrosła do 18. Dwie osoby chore na Covid-19 zmarły.

Szczególne środki ostrożności na Ukrainie, które obejmują m.in. zamknięcie ruchu między miastami i obwodami, zamknięcie szkół, restauracji czy instytucji kultury, mają obowiązywać co najmniej do 3 kwietnia.

W kraju w ciągu ostatniej doby sporządzono ponad 30 protokołów w związku ze złamaniem nowych zasad bezpieczeństwa, najwięcej w obwodzie donieckim na wschodzie kraju - podała w czwartek policja na stronie internetowej. Wiceszef policji Ołeksandr Facewycz poinformował o uruchomieniu kontrolnych punktów, na jakich m.in. ma być sprawdzany stan zdrowia obywateli.