Msza św. za Kraków i jego mieszkańców

Jak podaje Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej, dziś, w uroczystość św. Józefa, patrona Krakowa, abp Marek Jędraszewski o 18.30 będzie przewodniczył mszy św. w intencji miasta i jego mieszkańców, która odbędzie się w bazylice Mariackiej.

Abp Marek Jędraszewski
fot. Joanna Adamik/Archidiecezja Krakowska; Domena publiczna

Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego i ograniczenie liczby wiernych mogących przebywać w kościele liturgia z bazyliki Mariackiej transmitowana jest na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej.

LINK DO TRANSMISJI

W uroczystość św. Józefa, który od ponad trzystu lat patronuje miastu metropolita krakowski pobłogosławi także wszystkich mieszkańców z wieży sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Od 16 marca o godz. 21.37 duszpasterze papieskiego sanktuarium w Krakowie udają się na wieżę z Najświętszym Sakramentem i udzielają błogosławieństwa na cztery strony świata.

"W 1703 r. potężny huragan dokonał wielkich spustoszeń w Krakowie. W 1707 r. wybuchła zaraza, która pochłonęła blisko 20 tys. ofiar w mieście. Wobec licznych nieszczęść szukano pomocy nadprzyrodzonej. Radni miejscy, idąc za sugestią karmelitów bosych, postanowili udać się po ratunek do św. Józefa. Zaczęto modlić się przed wizerunkiem opiekuna Maryi i Józefa w kościele karmelitańskim, a w 1714 r. rozpoczęto oficjalną procedurę starania się u papieża o patronat św. Józefa nad miastem. 12 czerwca 1714 r. czterdziestu miejskich rajców w jednomyślnym głosowaniu dokonało wyboru św. Józefa na patrona Krakowa. Decyzję radnych zatwierdził biskup Kazimierz Łubieński, a w roku 1715 Święta Kongregacja Obrzędów wydała stosowny dekret w tej sprawie"

- czytamy w komunikacie.

 Źródło: diecezja.pl, niezalezna.pl

 

#Archidiecezja Krakowska #abp Marek Jędraszewski

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo