Trzej policjanci na kwarantannie. Mieli kontakt z osobą podejrzaną o zarażenie koronawirusem

Trzech policjantów z Kartuz zostało objętych domową kwarantanną po tym jak podejmowali interwencję wobec osoby podejrzewanej o zarażenie koronawirusem.

pixabay.com/arembowski

Jak powiedział Jarosław Plichta z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, trzech policjantów zostało objętych domową kwarantanną po podjęciu interwencji wobec osoby, która jest podejrzewana o zainfekowanie koronawirusem.

- Są na domowej kwarantannie. Czekamy na wyniki testów wobec osoby podejrzewanej o zarażenie koronawirusem

 – powiedział PAP Plichta.

To już kolejni funkcjonariusze policji w Pomorskiem objęci kwarantanną wz. z koronawirusem. W środę objęto kwarantanną 75 policjantów z Pruszcza Gd. (to połowa obsady komendy w Pruszczu Gd. - PAP), którzy mieli kontakt z kolegą - zainfekowanym funkcjonariuszem.

Na miejsce nieobecnych policjantów skierowano funkcjonariuszy z wydziału prewencji i innych jednostek w Pomorskiem.

- Policja w województwie pomorskim normalnie pracuje

 - podkreślają szefowie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W czwartek ministerstwo zdrowia poinformowało, że liczba osób u których potwierdzono koronawirusa przekroczyła 300; jest 18 nowych przypadków.

Na Pomorzu koronawirusa wykryto u 9 osób, z podejrzeniem zakażenia hospitalizowanych jest 13 pacjentów. Kwarantannie domowej poddano 983 osoby, natomiast 3293 objęto nadzorem epidemiologicznym - wynika z raportu WSSE w Gdańsku.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Kartuzy #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo