Tysiące Polaków przebywa na kwarantannie. Prezydent ogłasza: Będzie dla nich specjalna aplikacja

W najbliższych godzinach zostanie uruchomiona aplikacja na smartfony dla osób przebywających na kwarantannie - powiedział dziś prezydent Andrzej Duda. Poinformował też, że specjalne pociągi będą przewoziły obywateli Ukrainy z zachodniej granicy Polski na Ukrainę.

Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda podczas dzisiejszej konferencji
screen z facebook @KPRM

Prezydent poinformował, że bardzo dużą część dzisiejszego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zajęła sprawa ruchu granicznego i tego w jaki sposób jest realizowana ochrona granic i jak postępujemy z obcokrajowcami, którzy chcą się dostać na teren Polski.

Jak zaznaczył, w trakcie posiedzenia Zespołu zrelacjonował swoje środowe rozmowy telefoniczne z prezydentami: Łotwy i Ukrainy. "Są uzgodnione tryby postępowania; będą m.in. pociągi, które będą przewoziły obywateli Ukrainy z naszej zachodniej granicy na Ukrainę, żeby nie poruszali się oni po naszym kraju, jeżeli przyjeżdżają z zagranicy" - poinformował prezydent.

Andrzej Duda poinformował ponadto, że w najbliższych godzinach zostanie uruchomiona specjalna aplikacja dla osób znajdujących się w kwarantannie, która będzie mogła być instalowana na smartfonach i będzie pomagała w realizacji kwarantanny. 

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Andrzej Duda #koronawirus #aplikacja #kwarantanna

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo