Rosja uruchamia nowoczesny radar. Ma monitorować przestrzeń powietrzną nad całą Europą

Rosja uruchomi pod Kaliningradem nowoczesny radar zdolny do monitorowania przestrzeni powietrznej nad całą Europą, łącznie z Wielką Brytanią - poinformowała agencja TASS powołując się na źródło w kompleksie przemysłowo- obronnym Federacji Rosyjskiej.

zdjęcie ilustracyjne
zujen; pixabay.com / Creative Commons CC0

Drugą w Rosji, najnowocześniejszą stację radiolokacyjną mogącą zarejestrować starty samolotów, wystrzelenie rakiet czy też odgłos ponaddźwiękowych samolotów i rakiet z odległości trzech tysięcy kilometrów, ma zostać zbudowana i uruchomiona pod Kaliningradem – informacje na ten temat agencja TASS podaje powołując się na informacje z kompleksu zbrojeniowego Federacji Rosyjskiej.

Obecnie trwają prace nad wyborem ostatecznego miejsca jej lokalizacji. Informator agencji nie określił kiedy dokładnie stacja zostanie oddana do eksploatacji, powiedział jedynie, że „radar starają się uruchomić w najbliższym czasie”.

Jego zdaniem stacja radiolokacyjna pod Kaliningradem będzie współpracowała z istniejącym już, starszym, kompleksem radiolokacyjnym w Republice Mordowii, położonej w europejskiej części Rosji.

Razem mogą objąć monitoringiem całą Europę, łącznie z Wielką Brytanią i zwiększyć dokładność ustalania celów.
- twierdzi informator.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Rosja #radar #Kaliningrad

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo