Bezpłatne ozonowanie karetek wz. z koronawirusem

Dwa trójmiejskie warsztaty samochodowe będą za darmo ozonować karetki pogotowia, wozy strażackie i policyjne radiowozy. Pierwsze pojazdy zostaną ozonowane w środę. To inicjatywa gdańskiej właścicielki warsztatu.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/PixelHeini/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Z inicjatywą wyszła właścicielka Eurowarsztatu przy ul. Kartuskiej w Gdańsku. Zaproponowała szpitalom bezpłatne ozonowanie karetek przewożących osoby podejrzewane o zainfekowanie koronowirusem, które rozpocznie się w środę.

"Mieliśmy masę telefonów od szpitali, policji i straży pożarnej. Będziemy ozonować za darmo pojazdy po wcześniejszym umówieniu się w naszym warsztacie. Pierwsze pojazdy przyjadą do nas pewnie około południa"

– powiedział dziś kierownik Eurowarsztatu Michał Ślimak.

Do akcji pomocy pomorskim ratownikom włączył się również Stanley Auto Service z Gdyni. Jak potwierdził właściciel Grzegorz Żemajtys, pracownicy czekają na zgłoszenia ws. ozonowania od pogotowia, policji, czy innych służb działających na pierwszej linii wz. z epidemią koronowirusa.

Ozonowanie pojazdu polega na wstawieniu wytwornicy ozonu do wnętrza pojazdu, a następnie włączeniu dmuchaw pojazdu w obiegu wewnętrznym.

Ozon składa się z trzech atomów tlenu. Ulegając rozpadowi, wytrąca się obojętna cząsteczka tlenu O2 i aktywny wolny atom tlenu. Podczas procesu ozonowania samochód jest dezynfekowany, a wszelkie bakterie, grzyby, wirusy zostają zniszczone, gdyż ozon utlenia związki organiczne.

Stanley Auto Service podało, że ozonowanie karetki będzie trwało ok. 30 min. Obydwa trójmiejskie zakłady nie będą za usługę pobierać żadnej opłaty.

Na Pomorzu koronawirusa wykryto u ośmiu osób, w związku z podejrzeniem zakażenia hospitalizowanych jest 11 pacjentów. Na kwarantannie domowej przebywa 671 osób, natomiast 2874 objęte są nadzorem epidemiologicznym.

W środę ministerstwo zdrowia podało informację o 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Łącznie w Polsce wykryto już 246 przypadków.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#karetka #ozonowanie #warsztat #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo