Euro 2020 przełożone

  

Pandemia koronawirusa przewróciła do góry nogami nie tylko nasze życie codzienne, pracę, lecz także rozgrywki sportowe na całym świecie. Władze sportowe stanęły przed trudnymi decyzjami dotyczącymi przerwania rozgrywek. Nie wszystkie w porę zareagowały odpowiedzialnie, a niektóre, jak angielska Premier League, się skompromitowały.

W naszym kraju władze piłkarskie zareagowały dopiero na wyraźny protest piłkarzy i klubów. Wczoraj UEFA podjęła jedyną sensowną decyzję w sprawie Euro 2020. Impreza, która po raz pierwszy miała się odbyć w nowej formule, z dwunastoma krajami gospodarzami, została przeniesiona na 2021 r. Przełożono też marcowe mecze towarzyskie i baraże do finałów ME. Rozgrywki krajowe w ligach krajowych i europejskich pucharach, jeśli pozwoli sytuacja, mają zostać ukończone do końca czerwca 2020 r. – Są ludzie, którzy uważają, że futbol to sprawa życia i śmierci. Futbol jest dużo ważniejszy – powiedział niegdyś szkocki trener Bill Shankly. Kto dziś w pełni podpisałby się pod jego słowami?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts