Jak przekazano w komunikacie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, minionej doby w działania w ramach tymczasowego przywrócenia kontroli na granicach zaangażowanych było 300 funkcjonariuszy Straży Granicznej.

„W poniedziałek funkcjonariusze Straży Granicznej w ramach tymczasowego przywrócenia kontroli odprawili łącznie 36,9 tys. osób wjeżdżających do Polski z Niemiec, Litwy, Czech i Słowacji”.
- podkreślono oraz dodano, że przez granicę zewnętrzną do Polski wjechało 7,9 tys. osób.

Wydział prasowy MSWiA podkreślił również, że strażacy podczas ostatniej doby pełnili służbę w 38 punktach kontroli sanitarnej.

„W działania zaangażowanych było 258 strażaków PSP, którzy wspierając inne służby zmierzyli temperaturę u 28 664 osób. Temperaturę badają również żołnierze WOT i służby medyczne”.
- podano.

Jak informuje wiceminister Maciej Wąsik, Państwowa Straż Pożarna aktywnie włącza się w działania związane z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Strażacy rozłożyli obok szpitali 109 namiotów. Obsługuje je 409 strażaków. Namioty są wykorzystywane, jako mobilne izby przyjęć. Skorzystało z nich 380 pacjentów.
- poinformował wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

Przypomniano także, że policjanci wspierają służby sanitarne i przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną są obecne w domach oraz czy nie potrzebują pomocy. Dodano, że policjanci w związku z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej wspierają Straż Graniczną.