Dar katowickiej Caritas dla kapelanów szpitalnych

100 fartuchów, 100 czepków, 100 par butów ochronnych i 2000 rękawiczek otrzymali właśnie kapelani szpitalni z archidiecezji katowickiej od miejscowej Caritas – poinformował dzisiaj rzecznik metropolity katowickiego ks. dr Tomasz Wojtal.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/rottonara

Mimo zagrożenia koronawirusem kapelani szpitalni w archidiecezji katowickiej cały czas pełnią posługę - są do dyspozycji pacjentów, gdyby była potrzeba spowiedzi lub udzielenia namaszczenia chorych.

- Jako katowicka Caritas organizujemy pomoc dla naszych kapelanów. Wiadomo, że sytuacja służby zdrowia nie jest łatwa w tej chwili, księża kapelani są narażeni na kontakt z chorymi, dlatego zgodnie z sugestią abp. Wiktora Skworca postanowiliśmy kupić potrzebny ubiór dla księży pracujących w szpitalach

 - powiedział dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej ks. Łukasz Stawarz.

- Przede wszystkim chodzi o higienę, ale też o to, by chronić swoje życie, nie narażać innych i aby pacjenci na oddziale mieli poczucie, że posługa kapelana jest spełniana w bezpieczny sposób

- wyjaśnił diecezjalny duszpasterz służby zdrowia arch. katowickiej ks. Marcin Niesporek.

Pierwsza partia środków ochrony osobistej trafiła do kapelanów posługujących w szpitalach m.in. w Katowicach, Tychach i Rybniku.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Caritas #Katowice #kapelani szpitalni

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo