„WHO nie prowadzi kampanii wyborczej; można im wierzyć”.
- napisał na Twitterze były premier Donald Tusk, nawiązując do wpisu Światowej Organizacji Zdrowia, która wezwała wszystkie państwa do przeprowadzania testów na obecność koronawirusa.

W swoim wpisie Tusk nawiązał też do kampanii wyborczej w Polsce, która z powodu epidemii koronawirusa właściwie stanęła w miejscu.

Spore emocje wywołał też inny wpis Tuska.

„Łatwiejszy i szybszy dostęp do testów dla ludzi władzy niż dla chorych i lekarzy to oblany test z przyzwoitości i demokracji”.
- stwierdził na swoim profilu na Twitterze Donald Tusk.

Do słów byłego premiera odniósł się dziennikarz Artur Stelmasiak, który napisał wprost: „A rodzina Donalda Tuska to zawsze w normalnej kolejce do lekarza czekała?”. I przypomniał pewną historię.
 


 
Medialną aktywność niezwykle dosadnie skomentował Adam Bielan na antenie Polskiego Radia 24. Pod adresem byłego premiera i szefa Rady Europejskiej padły naprawdę mocne słowa.

Donald Tusk stał się takim złośliwym twitterowym trollem. Rekompensuje sobie w ten sposób brak wpływu na realną politykę w Polsce i w Europie, bo przestał już być przewodniczącym Rady Europejskiej.
- mówił Adam Bielan.

Polityk odniósł się także do ostatnich publikacji „Gazety Wyborczej”.

To, że jakaś gazeta jest bardzo mocno politycznie określona, jest spotykane na świecie. Natomiast tego rodzaju podłe ataki, sugerowanie, że my się cieszymy z powodu wybuchu epidemii jest przekroczeniem wszelkich standardów obiektywnego dziennikarstwa w naszym kraju. Mam nadzieję, że ta gazeta zapłaci za to spadkiem czytelników.
- mówił Adam Bielan.

Pytany o termin wyborów Bielan zwrócił uwagę, że konstytucja wyraźnie precyzuje, w jakich warunkach wybory można przesunąć.

Ci, którzy dzisiaj mówią o odłożeniu terminu wyborów prezydenckich, to są często te same osoby, które dwa, trzy lata temu chodziły w koszulkach z napisem „konstytucja”. Ja właśnie tę konstytucję chciałbym im przypomnieć. Art. 228 wyraźnie precyzuje kiedy wybory można przesunąć. Wybory zostały ogłoszone przez panią marszałek Sejmu, kadencja pana prezydenta Andrzeja Dudy kończy się w sierpniu. Te wybory w najbliższym czasie po prostu trzeba zorganizować.
- mówił Adam Bielan na antenie Polskiego Radia.