Marsz Sorosa przez trybunały

  

Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał wyrok w sprawie Grimmark i Steen przeciwko Szwecji. Chodzi o dwie położne, które odmawiały uczestniczenia przy aborcjach, powołując się na konflikt sumienia. W Szwecji uniemożliwiono im wykony-wania zawodu.

ETPC decyzję Szwecji zaakceptował. Niedawno głośno było o publikacji Gregora Puppincka, który prześledził powiązania sędziów ETPC z organizacjami Sorosa. Przez inwestowanie w prawników, którzy są później delegowani do Trybunału, można lepiej i taniej zmieniać rzeczywistość, niż prowadząc kampanie dla „postępu” w pojedynczych państwach. W wyroku dotyczącym położnych ETPC doszedł do wniosku, że aborcja jest ważniejsza od sumienia. Chociaż w Konwencji Praw Człowieka o aborcji nic nie ma, a wolność sumienia wyraźnie się pojawia np. w art. 9. ETPC daje tu sygnał do jej likwidacji w innych krajach. Do rozstrzygnięcia tej kwestii delegowano tylko trzyosobowy zespół sędziowski. Orzekali Cypryjczyk, Szwed i sędzia z Malty. Sędzia Wennerstöm w Szwecji zajmował się tematyką dotyczącą równości płci, odpowiadał m.in. za promowanie praw kobiet. Sędzia z Malty od lat 80. pełniła ważne funkcje w organizacjach feministycznych. Taktyka Sorosa się sprawdza.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts