Bahrajn: Rząd zapłaci za wodę i prąd

Rząd Bahrajnu będzie, począwszy od 1 kwietnia, przez trzy miesiące płacił rachunki firm i obywateli kraju za elektryczność i wodę, aby złagodzić ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa - poinformowało ministerstwo finansów tego kraju na Twitterze.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W sumie na wsparcie gospodarki rząd Bahrajnu przeznaczy równowartość 11,39 mld dolarów, co pokryje też koszty podwojenia funduszu płynności i zwiększenia możliwości kredytowych banków, aby mogły one udzielać dodatkowych pożyczek.

Pakiet pomocowy pozwoli też zwolnić firmy turystyczne od podatków na trzy miesiące - również od początku kwietnia.

Wczoraj w Bahrajnie zmarła pierwsza osoba zakażona koronawirusem. Jest to zarazem pierwszy zgon w krajach arabskich w rejonie Zatoki Perskiej. Zmarła 65-letnia obywatelka Bahrajnu, która miała jednocześnie inne problemy zdrowotne.

Jak dotąd w Bahrajnie odnotowano 214 przypadków zakażenia koronawirusem.

Łącznie w sześciu państwach należących do Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC), czyli w Bahrajnie, Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Omanie i Katarze, stwierdzono do poniedziałku 965 przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej zainfekowanych jest w Katarze - 401 osób.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Bahrajn #koronawirus

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo