Sanktuarium w Lourdes zamknięte. Po raz pierwszy w swojej historii

Sanktuarium w Lourdes / By Llorenzi - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7808352

  

Sanktuarium maryjne w Lourdes we Francji zostało zamknięte dzisiaj w południe "po raz pierwszy w swej historii" - poinformował na Twitterze jego rektor, ks. Olivier Ribadeau Dumas. Będzie tam odmawiana nowenna w intencji zakończenia epidemii koronawirusa.

30 kapelanów sanktuarium Matki Bożej w Lourdes "rozpoczyna dziś dziewięć dni specjalnych modlitw za świat z Groty Objawień", które będą transmitowane na żywo przez telewizje katolickie - przekazało agencji AFP kierownictwo sanktuarium.

Sanktuarium znajduje się u podnóża Pirenejów, w departamencie Pireneje Wschodnie, w regionie Oksytania. Jest największym we Francji i jednym z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego. Co roku odwiedza go kilka milionów wiernych, w tym pielgrzymi o wątłym zdrowiu.

W poniedziałek wieczorem prezydent Francji Emmanuel Macron w orędziu do narodu - jak sam to ujął - wypowiedział "wojnę koronawirusowi" i ogłosił surowe ograniczenia, jeśli chodzi o wychodzenie obywateli z domów. Przez co najmniej 15 dni Francuzi mogą wychodzić tylko do pracy, po zakupy i do lekarza.

Według najnowszych danych w ciągu ostatnich 24 godzin we Francji odnotowano 1210 nowych zakażeń koronawirusem i 21 zgonów. W sumie od początku epidemii zarejestrowano 6633 przypadki zakażenia i 148 zgonów. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Kto może głosować korespondencyjnie w wyborach prezydenckich? Zobacz szczegóły projektu

/ Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r. Zgodnie z projektem, w wyborach tych możliwość głosowania korespondencyjnego będzie przysługiwać wszystkim wyborcom.

Projektodawcy ocenili w uzasadnieniu, że w związku z rozprzestrzenianiem koronawirusa, ogłoszonym stanem epidemii, a wcześniej zagrożenia epidemicznego, istnieje pilna potrzeba wprowadzenia szczególnych rozwiązań w zakresie modyfikacji niektórych przepisów Kodeksu wyborczego.

Zgodnie ze złożonym we wtorek projektem PiS, w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r. możliwość głosowania korespondencyjnego będzie przysługiwać wszystkim wyborcom.

W myśl projektu, głosowanie korespondencyjne jest wyłączone w przypadku głosowania w obwodach odrębnych oraz w obwodach głosowania utworzonych na polskich statkach morskich, a także w przypadku udzielenia przez wyborcę pełnomocnictwa do głosowania.

Projektowane przepisy stanowią ponadto, że w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r., Państwowa Komisja Wyborcza może określić inne warunki powoływania obwodowej komisji wyborczej niż określone w Kodeksie wyborczym.

Aby ustawa weszła w życie potrzebna jest zgodna współpraca Sejmu i Senatu, na co liczymy.
- tłumaczy jeden z polityków PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts