Jak w soczewce

  

Czas, w jakim się znaleźliśmy, ma bez wątpienia bardzo wiele złych stron. Wiadomo, wiele miejsc zamkniętych, brak dostępu do instytucji kultury, zero sportu w telewizji (chyba że powtórki, ale to już nie te emocje), żadnych wyjść ze znajomymi do restauracji czy na imprezy. I rzecz najważniejsza, czyli zagrożenie zarażeniem koronawirusem – niepokój o siebie i bliskich spędza Polakom sen z powiek.

Jednak poszukajmy i pozytywów tej dramatycznej sytuacji. Moim zdaniem to okres, w którym na wszystkie nasze krajowe, lokalne i prywatne problemy, możemy spojrzeć wyjątkowo obiektywnie. Niemal wszystko możemy zobaczyć w odpowiedniej proporcji i pod odpowiednim kątem. Wtedy gdy najważniejsze staje się nasze życie i zdrowie, pozostałe sprawy i spory stają się, przepraszam za kolokwializm, duperelami, właściwie niegodnymi uwagi. I jeszcze jedna ważna rzecz; w takiej podbramkowej sytuacji najłatwiej jest zobaczyć, kto jest naprawdę naszym wrogiem, a kto prawdziwym przyjacielem. To bezcenne. Nie tylko teraz.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts