Jak walczyć z rosyjskimi fake newsami

  

Polskie służby specjalne powinny jak najszybciej ujawnić raport zawierający nazwy kont na portalach internetowych, które na zlecenie Rosjan zajmują się rozpowszechnianiem fake newsów. W tle walki z koronawirusem toczy się bowiem brutalna wojna informacyjna, która ma poważny wpływ na wiele zachowań społeczeństwa, a także może odbić się poważnie na stanie gospodarki.

W skrajnych przypadkach fake newsy mogą stać się nawet zarzewiem paniki, którą przy obecnej sytuacji bardzo łatwo wywołać. Dlatego taka „mapa drogowa” rosyjskich trolli pozwoliłaby bardzo szybko rozpoznać treści, które są nieprawdziwe, a co za tym idzie zminimalizować ich dotarcie do społeczeństwa. To, że Rosjanie prowadzą intensywne działania dezinformacyjne w zakresie koronawirusa jest faktem. Potwierdziła to Komisja Europejska, która ustaliła listę zajmujących się sianiem nieprawdy kont.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts