Prezydenci Polski i Niemiec rozmawiali o koronawirusie. "Tylko zdecydowane działania władz pomogą"

"Prezydent Andrzej Duda rozmawiał telefonicznie z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. Przywódcy zgodzili się, że tylko zdecydowane działania władz mogą wspomagać opanowanie przyrostu zachorowań" - poinformował szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Frank-Walter Steinmeier
Kuebi = Armin Kübelbeck / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

Szczerski przekazał, że do rozmowy prezydentów Polski i Niemiec doszło w poniedziałek po południu.

Prezydenci zgodzili się, że tylko zdecydowane działania władz państwowych mogą wspomagać opanowanie przyrostu zachorowań

 - relacjonował szef gabinetu prezydenta RP.

Jak dodał, prezydenci Polski i Niemiec wymienili się informacjami o stanie epidemicznym w obu krajach i zabezpieczeniu służb medycznych, a także ustalili, że będą w stałym roboczym kontakcie w sprawie epidemii.

Prezydenci rozmawiali także o potencjalnych skutkach epidemii dla europejskiej gospodarki

 - poinformował Szczerski. Jak zaznaczył, prezydent Duda zaapelował o umożliwienie przejazdu przez Niemcy dla Polaków powracających do domu.

O działaniach w kwestii walki z epidemia koronawirusa Andrzej Duda rozmawiał wcześniej z prezydentem Włoch Sergio Matarellą, a także Estonii Kersti Kaljulaid i prezydentem Węgier Janoszem Aderem; w niedzielę także z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą.

W Polsce do poniedziałku odnotowano 156 przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych; trzy osoby zakażone koronawirusem zmarły.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Polska #Niemcy #koronawirus #Frank-Walter Steinmeier #Andrzej Duda #Krzysztof Szczerski #epidemia

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo